Home / Kultura / Sztuka / Szukają dziury w basenie?
mosir

Szukają dziury w basenie?

Basen we Włodawie powinien być wkrótce otwarty. Zamiast jednak się cieszyć, wielu włodawian już narzeka. Dlaczego? – Bo nie będzie można w nim uczyć dzieci pływać, gdyż jest zbyt głęboki, a prowizoryczny brodzik pomieści naraz ledwie 3-4 dzieci – uważa część rodziców.
Niemal cała Włodawa czeka z niecierpliwością na ten historyczny moment, kiedy to zostanie otwarta pierwsza w mieście kryta pływalnia. Termin wyznaczono na II połowę października. Dla wielu mieszkańców głównym celem istnienia basenu jest możliwość nauki pływania dla dzieci. Burmistrz Jerzy Wrzesień niejednokrotnie zapowiadał, że pływalnia powstaje przede wszystkim z myślą o uczniach. To właśnie najmłodsi mieli bezpłatnie korzystać z tego dobrodziejstwa na lekcjach wychowania fizycznego. Wiadomo zaś powszechnie, że większość uczniów pływać nie potrafi i wf na basenie byłby idealną okazją dla zmiany tego stanu rzeczy.

Okazuje się jednak, że pływalnia ma minimalną głębokość 135 cm. Żeby zaś rozpocząć naukę pływania, ta głębokość stanowi górną granicę dla osób niepływających – tak mówią przepisy. Praktycznie nie ma zatem we włodawskim basenie żadnych szans na naukę pływania dla uczniów szkoły podstawowej. – Trudno sobie wyobrazić takiego ucznia podstawówki, któremu 135 cm sięga do podbródka – podnosi jeden z mieszkańców Włodawy. – A tylko w wodzie o takiej głębokości można się uczyć pływać.

Oczywiście w basenie jest niewielki brodzik dla małych dzieci, ale trudno, by na kilku metrach kwadratowych można było nauczyć pływać całą klasę.

Włodawska kryta pływalnia ma wymiary 12,5 na 25 metrów, głębokość wody od 135 do 180 centymetrów z 6 torami do pływania i niewielki brodzik dla małych dzieci. Natomiast baseny do nauki pływania, popularnie nazywane brodzikami, mają minimalną głębokość 80 cm i wymiary 12,5m x 6m. Oczywiście istnieje możliwość wykonania paneli stosownej wysokości (zmniejszających głębokość), ale wiąże się to ze sporymi dodatkowymi kosztami.

Wielu rodziców jest już w lekkim szoku, gdyż niektóre szkoły zapowiedziały, że w dalszym ciągu, by uczyć dzieci pływania będą zmuszone jeździć do Zamościa, Lublina czy Chełma. – Po co zatem ten basen, skoro ma służyć tylko tym, którzy już pływać umieją? A miało być tak pięknie – pytają podenerwowani rodzice.

Takie argumenty nie trafiają jednak do burmistrza Września. – Pływalnia spełnia wszelkie wymogi i takie „szukanie dziury w całym” jest po prostu śmieszne – uważa burmistrz. – Poza tym nauka pływania zawsze odbywa się pod okiem instruktora i tu głębokość wody ma znaczenie drugorzędne.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

19 odwiedzających teraz
0 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC