Home / Aktualności / Dzielą się chętnie ze szpitalem (VIDEO)
Szpital

Dzielą się chętnie ze szpitalem (VIDEO)

Już od ponad 10 lat włodawska lecznica organizuje zbiórkę żywności na rzecz przyszpitalnej kuchni. Jesienna zbiórka warzyw, owoców oraz produktów o długim terminie przydatności to juz tradycja w powiecie włodawskim.

Wzorem lat ubiegłych dyrekcja szpitala zwróciła się w apelu do wójtów poszczególnych gmin, którzy na swoich terenach utworzyli punkty poboru żywności. Wszystkie gminy odpowiedziały na prośbę szpitala. W chwili obecnej do umiejscowionego przy kuchni magazynu zjeżdżają dostawcy z darami. Zarówno rolnicy jak i prywatni przedsiębiorcy sprawę potraktowali bardzo poważnie. Pomagają chętnie, bo jak słusznie twierdzą zaangażowani w akcję “szpital służy każdemu”.
“Po raz kolejny apelujemy o wsparcie i po raz kolejny przekonujemy się, że mimo trudnych czasów ludzie potrafią sie dzielić.” – mówi dyrektor placówki Piotr Usowicz.
Szpital liczy przede wszystkim na wsparcie w postaci warzyw i owoców. Stąd też na termin akcji nieprzypadkowo wybrano jesień. Przyda się wszystko: ziemniaki, marchew, buraki ćwikłowe, jabłka, pietruszka i inne. Lecznica nie pogardzi także innymi produktami spożywczymi z długim terminem przydatności. To mogą być kasze, makarony, mąka, cukier itp.
W latach ubiegłych szpital zaoszczędzał na takich przedsięwzięciach od kilku do kilkunastu tysięcy zł.“W dobie trudnej sytuacji szpitala to naprawdę bardzo dużo, dlatego też wszystkim razem i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc”. – dodaje dyrektor Usowicz.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

19 odwiedzających teraz
0 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC