Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Szpital obdarowany przez Orkiestrę
Szpital

Szpital obdarowany przez Orkiestrę

SzpitalWłodawski szpital wzbogacił się w specjalistyczny i ultranowoczesny sprzęt dla osób starszych: dwa fotele kąpielowe i podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących. To tylko pierwsza część daru. A wszystko dzięki pieniądzom pochodzącym ze zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony był medycynie dziecięcej i geriatrycznej. Pierwszy raz w historii WOŚP postanowił zakupić sprzęt dla oddziałów geriatrycznych i tym samym zmienić o 180 stopni ich dotychczasowe wyposażenie. Za zebrane pieniądze WOŚP dokonał już zakupu sporej części sprzętu medycznego, które zgodnie z kontraktami w ciągu 3-4 miesięcy znajdą się na oddziałach szpitalnych. W województwie lubelskim obdarowane zostały 3 szpitale, w tym SP ZOZ we Włodawie (pozostałe to WSS w Białej Podlaskiej i SP ZOZ w Parczewie). Każde urządzenie będzie oznaczone serduszkiem WOŚP i informacją, że pochodzi z zakupów XXI Finału WOŚP.
- Sprzęt, jaki dostaliśmy 11 lipca, to dwa fotele kąpielowe i podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących – mówi Anna Flis, naczelna pielęgniarka z włodawskiego szpitala. – W najbliższym czasie dostaniemy jeszcze wiele bardzo potrzebnego sprzętu. Jesteśmy bardzo zadowolone z tego daru, bowiem dla nas, pielęgniarek, jest to często bardzo duża pomoc. Przede wszystkim jednak starsi pacjenci będą mogli korzystać z tego profesjonalnego sprzętu, który na pewno ułatwi im pobyt w naszym szpitalu.

Dalsza część artykułu znajdziecie państwo TUTAJ

źródło: Nowy Tydzień

 

About TV Włodawa

5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 01:43 am UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC