Home / Aktualności / Szpital obdarowany przez Orkiestrę
Szpital

Szpital obdarowany przez Orkiestrę

SzpitalWłodawski szpital wzbogacił się w specjalistyczny i ultranowoczesny sprzęt dla osób starszych: dwa fotele kąpielowe i podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących. To tylko pierwsza część daru. A wszystko dzięki pieniądzom pochodzącym ze zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony był medycynie dziecięcej i geriatrycznej. Pierwszy raz w historii WOŚP postanowił zakupić sprzęt dla oddziałów geriatrycznych i tym samym zmienić o 180 stopni ich dotychczasowe wyposażenie. Za zebrane pieniądze WOŚP dokonał już zakupu sporej części sprzętu medycznego, które zgodnie z kontraktami w ciągu 3-4 miesięcy znajdą się na oddziałach szpitalnych. W województwie lubelskim obdarowane zostały 3 szpitale, w tym SP ZOZ we Włodawie (pozostałe to WSS w Białej Podlaskiej i SP ZOZ w Parczewie). Każde urządzenie będzie oznaczone serduszkiem WOŚP i informacją, że pochodzi z zakupów XXI Finału WOŚP.
- Sprzęt, jaki dostaliśmy 11 lipca, to dwa fotele kąpielowe i podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących – mówi Anna Flis, naczelna pielęgniarka z włodawskiego szpitala. – W najbliższym czasie dostaniemy jeszcze wiele bardzo potrzebnego sprzętu. Jesteśmy bardzo zadowolone z tego daru, bowiem dla nas, pielęgniarek, jest to często bardzo duża pomoc. Przede wszystkim jednak starsi pacjenci będą mogli korzystać z tego profesjonalnego sprzętu, który na pewno ułatwi im pobyt w naszym szpitalu.

Dalsza część artykułu znajdziecie państwo TUTAJ

źródło: Nowy Tydzień

 

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
1 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC