Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Szopińska-Demczuk za Pawłowskiego
imgres

Szopińska-Demczuk za Pawłowskiego

Marzena Szopińska-Demczuk, była wójt gminy Dorohusk, została kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włodawie. Zastąpiła na tym stanowisku odwołanego Marka Pawłowskiego.

Marek Pawłowski został odwołany ze stanowiska na początku lutego. Wówczas wypowiedzenia otrzymali wszyscy kierownicy biur powiatowych ARiMR w Polsce. To efekt powyborczej wymiany kadr. M. Pawłowski ma 3-miesięczny okres wypowiedzenia, ale w tym czasie nie musi świadczyć pracy. Zapewne nie zostanie bez zajęcia.
- Nie było żadnych merytorycznych przesłanek, aby kierownika Pawłowskiego zwalniać ze stanowiska. To czysto polityczna decyzja. Co ciekawsze, zwalniając kierownika nie powołano jednocześnie następcy. Wyglądało jakby PiS nie miał przygotowanych kadr. Przy okazji zapewniam, że Marka Pawłowskiego na pewno nie pozostawię samemu sobie – za bardzo cenię sobie jego profesjonalizm, doświadczenie i kompetencje, aby pozwolić mu „uciec” z Włodawy – mówi starosta Andrzej Romańczuk.

WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

O przyszłości M. Pawłowskiego mówi się od jakiegoś czasu sporo. Jedni widzą go jako dyrektora ZSZ nr 1 i II LO, bo w tym roku kończy się kadencja obecnego dyrektora Eugeniusza Omelczuka. Inni widzą go jako dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, a kolejni – w wydziale geodezji starostwa. Tak czy inaczej, o pracę nie musi się martwić, choć zapewne o jego nowej posadzie dowiemy się pod koniec maja lub na początku czerwca.
Nowy kierownik – Marzena Szopińska-Demczuk była wójtem gminy Dorohusk w latach 2006-2008. W czerwcu 2008 r. na wniosek mieszkańców gminy i po konflikcie z niektórymi radnymi, została odwołana w referendum. Nowa kierownik jest kojarzona z partią rządzącą – PIS.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

18 odwiedzających teraz
1 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 03:47 am UTC
Ten miesiąc: 38 o godz. 01-14-2022 05:15 pm UTC
Ten rok: 38 o godz. 01-14-2022 05:15 pm UTC