Home / Kultura / Sztuka / Szkice Sławomira Nowaka
biblioteka

Szkice Sławomira Nowaka

nowak_plakatMiejska Biblioteka Publiczna we Włodawie kontynuuje prezentacje młodych, zdolnych twórców. W najbliższy piątek 13 września o 17.00 zaprasza na wernisaż prac Sławomira Nowaka pod tytułem „Powoli odsłaniam twarz… c.d.”.

Autor mieszka w Dołhobrodach i jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie. W październiku rozpocznie studia na I roku architektury i urbanistyki Politechniki Rzeszowskiej. Swoją przygodę z ołówkiem i szkicownikiem rozpoczynał jeszcze będąc dzieckiem, a jego pierwsze rysunki powstawały pod życzliwym okiem wychowawców i nauczycieli plastyki ze Szkoły Podstawowej w Dołhobrodach – Reginy Zarczuk oraz Elżbiety i Antoniego Matczuków. Jako gimnazjalista, dzięki wsparciu i opiece merytorycznej Elżbiety Ruty, zaczął brać udział w konkursach plastycznych.

Sławomir Nowak jest laureatem m.in. ogólnopolskiego konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”, wojewódzkiego konkursu „Piękno Rosji”, powiatowych olimpiad genealogiczno-heraldycznych oraz konkursów „Ziemio nie zakrywaj krwi mojej”. W czasach licealnych jego zdolności plastyczne dostrzegli kolejni pedagodzy – polonistka Renata Holaczuk, nauczycielka języka rosyjskiego Urszula Kalenik, a także historyk Mariusz Czuj oraz bibliotekarki. Dzięki nim w galerii biblioteki szkolnej została zaprezentowana pierwsza mini-wystawa Sławomira Nowaka, zatytułowana „Powoli odsłaniam twarz…”.

Bohater piątkowej ekspozycji nie uważam się za malarza, ani artystę. Jest samoukiem, który nie uczęszcza na zajęcia czy kursy plastyczne. Jak przyznaje, szkicuje, bo lubi to robić, głównie wieczorami i nocą.

Współorganizatorami wystawy, która w piątkowe popołudnie zostanie otwarta w Galerii Na Parterze MBP, jest Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II LO we Włodawie.

Źródło: IAS

About TV Włodawa

22 odwiedzających teraz
0 gości, 22 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 06:18 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC