Home / Aktualności / Świdnik w sezonie ponad 6 tys. pasażerów
wizz

Świdnik w sezonie ponad 6 tys. pasażerów

Ponad 6 tys. pasażerów poleciało wyczarterowanymi samolotami z podlubelskiego portu na wakacje. Przedstawiciele lotniska zapewniają, że to dobry wynik, ale równocześnie informują, że we wrześniu świdnickie lotnisko miało już mniej pasażerów niż miesiąc wcześniej. Czy w takim razie planowane przewiezienie przez rok 200 tys. osób jest zagrożone?

Mimo sporego zamieszania i rezygnacji z wylotów ze Świdnika kolejnych biur podróży pierwszy lot czarterowy wystartował 14 czerwca. Pasażerowie samolotu linii Enter Air polecieli do Burgas w Bułgarii. Kilkanaście dni temu letni sezon wycieczkowy został zamknięty. Ostatni lot czarterowy odbył się 25 września. Loty odbywały się dwa razy w tygodniu do Turcji i do Bułgarii. Przedstawiciele portu zapewniają, że czartery ze Świdnika cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców województwa lubelskiego.
– Średnie wypełnienie samolotu wynosiło blisko 80 proc. – informują przedstawiciele lotniska.
Na trasie Lublin-Burgas wykonano 28 operacji lotniczych. W ich wyniku na wakacje poleciało blisko1,8 tys. pasażerów. Z kolei z 30 połączeń na trasie Lublin-Antalya, skorzystało ponad 4,5 tys. turystów.
Połączenia czarterowe z lotniska oferowało 6 biur podróży: Itaka, Rainbow Tours, Exim Tours, Tui, Alfa Star oraz Neckermann.
– Czartery są ważną częścią ruchu lotniczego, dlatego przykładamy dużą wagę do dalszego ich rozwoju – podkreśla Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin – Mam nadzieję, że z roku na rok ich liczba będzie rosła. W tym celu w kolejnym sezonie zamierzamy nawiązać jeszcze bliższą współpracę z biurami podróży, gdyż od ich atrakcyjnej oferty zależy także i nasz sukces.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC