Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / SUKCES POWIATU WŁODAWSKIEGO i MUZEUM WE WŁODAWIE W PRESTIŻOWYM KONKURSIE EDEN
20170627_135029

SUKCES POWIATU WŁODAWSKIEGO i MUZEUM WE WŁODAWIE W PRESTIŻOWYM KONKURSIE EDEN

Sukcesem dla Festiwalu Trzech Kultur i jego organizatora – Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie zakończyła się tegoroczna edycja prestiżowego konkursu Komisji Europejskiej EDEN (Konkursu na Najlepsze Europejskie Destynacje) realizowanego w Polsce przez Polską Organizację Turystyczną. Produkt turystyczny – „Wielokulturowy Nurt Bugu” – zgłoszony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, w partnerstwie z  Muzeum – Zespołem Synagogalnym we Włodawie, Powiatem Włodawskim, Fundacją Latająca Ryba, Uroczyskiem Zaborek, Aktywnym Wypoczynkiem ze Sławatycz oraz Pałacem Biskupim z Janowa Podlaskiego otrzymał I nagrodę i tytuł Najlepszej Destynacji Turystycznej w Polsce.

W tym roku kandydaci musieli udowodnić, że swoją ofertę turystyczną opierają na zasobach kulturowych. Kapituła uznała, że Wielokulturowy Nurt Bugu swoją działalnością wpisuje się w promocję wartości opartych na dziedzictwie kulturowym, pozwala odkryć i przybliża bogatą spuściznę naszego kraju.

Wielokulturowość występująca w nazwie oddaje specyfikę obszaru wzdłuż Bugu na Lubelszczyźnie, wyjątkowego pod względem zarówno krajobrazowym, historycznym jak i kulturowym. Wielokulturowy Nurt Bugu to kraina styku kultur i granic gdzie przenikają się tradycje prawosławia, katolicyzmu i judaizmu, a mizar tatarski jest pozostałością po islamskich mieszkańcach regionu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20170627_134805 20170627_135021 20170627_135029

Do tematu wielokulturowości nawiązują nie tylko same unikatowe miejsca, których wzdłuż Bugu nie brakuje jak np. Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, ale również wspaniałe wydarzenia takie jak na przykład Landart Festiwal czy Festiwal Trzech Kultur we Włodawie odwołujące się do dziedzictwa przeszłości,  także plenery malarskie i rzeźbiarskie w Uroczysku Zaborek i Włodawie. Wszystkie zaś wspólnie pokazują, że region konsekwentnie jest promowany, jako łączący przeszłość i teraźniejszość. Spójny wielokulturowy wizerunek uzupełniany jest przez różnorodną ofertę wykorzystującą walory przyrodnicze obszaru, jak Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, Poleski Szlak Konny czy Plenerowe Galerie Sztuki nad Bugiem.

Konkurs EDEN adresowany jest do miejsc turystycznych, które oprócz realizowania działań zgodnych z obowiązującym motywem przewodnim muszą także wyróżniać się dbałością o zachowanie zrównoważonego rozwoju turystyki. Konkurs, bowiem promuje miejsca, które prowadzą działania proekologiczne i zarządzane, w sposób, który ma na celu utrzymanie właściwych proporcji między szybkim rozwojem turystyki a poszanowaniem bogatego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Ponadto konkurs ma przyczyniać się do zachowania i promocji kultury oraz lokalnych tradycji a także przedłużenia sezonu turystycznego i ograniczania zjawiska sezonowości w turystyce.

Wśród korzyści dla laureatów jest umiejscowienie na mapie najlepszych europejskich destynacji turystycznych a przez to dotarcie do szerokiego grona turystów zagranicznych oraz wspólna promocja ze wszystkimi laureatami z krajów członkowskich. Zwycięzca konkursu bierze udział w gali wręczenia nagród wszystkim europejskim destynacjom w Brukseli i ma prawo do posługiwania się logo i prestiżowym tytułem Najlepsza Europejska Destynacja Turystyczna EDEN. Ponadto Polska Organizacja Turystyczna włącza zwycięzców i wyróżnionych do swoich działań marketingowych. Laureaci będą objęci działaniami promocyjnymi zarówno w kraju, jak i za granicą. Przewidziana jest min.: kampania internetowa, działania w mediach branżowych i konsumenckich oraz udział w konferencjach i warsztatach, służących wymianie dobrych praktyk w sieci Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych.

Trzymajcie za nas kciuki podczas II europejskiej tury  konkursu, gdzie zwycięskie destynacje oceniać będzie Komisja Europejska.

źródło: Anita Lewczuk vel Leoniuk

About TV Włodawa

23 odwiedzających teraz
6 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 37 o godz. 08:49 am UTC
Ten miesiąc: 90 o godz. 10-21-2019 08:58 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC