Home / Aktualności / Stypendyści sportowi roku 2013
stypendysci

Stypendyści sportowi roku 2013

stypendysci

Dziewięcioro utalentowanym uczniom-sportowcom włodawskich szkół zarząd powiatu przyznał finansowe gratyfikacje za wybitne osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku. Wśród wyróżnionych najwięcej jest zapaśników i kickbokserów. Wręczenia stosownych certyfikatów dokonano podczas środowej sesji rady powiatu.

Dziewięcioro utalentowanym uczniom-sportowcom włodawskich szkół zarząd powiatu przyznał finansowe gratyfikacje za wybitne osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku. Wśród wyróżnionych najwięcej jest zapaśników i kickbokserów. Wręczenia stosownych certyfikatów dokonano podczas środowej sesji rady powiatu.


Oto stypendyści powiatu włodawskiego wraz z krótkimi dokonaniami.
Małgorzata Choma – uczennica ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, zawodniczka sekcji kickboxingu „Skorpion” Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa we Włodawie. III miejsce na Mistrzostwach Świata w Bratysławie, I miejsce w Mistrzostwach Polski Kickboxing Low-kick w Kleszczowie, I miejsce w Mistrzostwach Polski Kickboxing Błaszki 2012 w kat. wag. 48 kg. Członek kadry narodowej. Przyznano stypendium w wysokości 140 zł miesięcznie, w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku.
Łukasz Rusiński – uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, zawodnik sekcji zapaśniczej Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego ,,Włodawianka’’. I miejsce w kat. 42 kg w Eliminacjach Regionu C do XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym w Zgierzu, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Kadetów w kat. wag. do 42 kg o Puchar Ziemi Krasnostawskiej w Krasnymstawie, I miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym kadetów juniorów i młodzieżowców w kat. wag. 42 kg w Karolewie. Członek kadry Polski LZS, członek kadry wojewódzkiej. Stypendium 140 zł miesięcznie.
Konrad Rusiński – uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, zawodnik sekcji zapaśniczej MLKS ,,Włodawianka’’. II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Gorlicach, II miejsce w Pucharze Polski Kadetów w kat. 42 kg w Międzyzdrojach, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Kadetów w kat. wag. 50 kg we Włodawie. Członek kadry narodowej juniorów, członek kadry wojewódzkiej juniorów. Stypendium w wysokości 140 zł miesięcznie.
Adam Gaj – uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, zawodnik sekcji zapaśniczej MLKS ,,Włodawianka’’. I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików w kat. wag. 59 kg we Włodawie, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików w kat. wag. 66 kg we Włodawie, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików w kat. wag.59 kg w Zamościu. Członek kadry wojewódzkiej młodzików. Stypendium w wysokości 80 zł miesięcznie.
Kamil Tomasz Zając – uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, zawodnik sekcji zapaśniczej MLKS ,,Włodawianka’’. II miejsce w kat. 76 kg w Eliminacjach Regionu C do XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym w Zgierzu, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów w kat. wag. 76 kg we Włodawie, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Kadetów w kat. wag. do 76 kg o Puchar Ziemi Krasnostawskiej w Krasnymstawie. Członek kadry wojewódzkiej juniorów. Stypendium w wysokości 70 zł miesięcznie.
Ernest Dorosz – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, zawodnik sekcji zapaśniczej MLKS ,,Włodawianka’’. I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików w kat. 38 kg we Włodawie, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików w kat. wag. 38 kg w Zamościu, III miejsce w Otwartym Turnieju o Puchar Jeziora Białego w kat. wag. 45 kg w Okunince. Członek kadry wojewódzkiej młodzików. Stypendium w wysokości 70 zł miesięcznie.
Patrycja Waszczuk – uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie, zawodniczka sekcji tenisa stołowego MLKS ,,Włodawianka’’. II miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Anatolija Strokatowa w Żółkwi na Ukrainie, 4 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Juniorek Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w roku 2011/2012, 4 miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego Lubelszczyzna TOP. Stypendium w wysokości 70 zł miesięcznie.
Natalia Jańczak – uczennica ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, zawodniczka sekcji kickboxingu „Skorpion” Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa we Włodawie. III miejsce w Mistrzostwach Polski kickboxing Low-kick w kategorii wagowej do 60 kg Juniorka Starsza w Kleszczowie, IV miejsce w Mistrzostwach Polski kickboxing Light-kick w Starachowicach, Mistrz Województwa Lubelskiego Kickboxing Light-contact w kategorii wagowej 60 kg Junior w Lublinie, III miejsce na VI Mazovia Cup International 08.12.2012 Tarczyn Poland. Stypendium w wysokości 60 zł miesięcznie.
Beata Rusiecka – uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie, zawodniczka sekcji kickboxingu „Skorpion” MKS „Mechanik” Włodawa we Włodawie. Wicemistrz Województwa Lubelskiego Kickboxing Kick Light Rules w kategorii wagowej – 50 kg Kadetek Starszych Lublinie, Mistrz Województwa Lubelskiego Kickboxing Light-contact,I miejsce na VI Mazovia Cup International 08.12.2012 Tarczyn Poland. Stypendium w wysokości 60 zł miesięcznie.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
0 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 12 o godz. 06:10 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC