Home / Aktualności / Studniówka tym razem w domu weselnym
partnerka_na_sylwester

Studniówka tym razem w domu weselnym

Niektórzy rodzice tegorocznych maturzystów „modrzewiaka” są zbulwersowani tym, że studniówka, zamiast w szkole, ma być w lokalu weselnym. Na dodatek poza miastem. Dyrektor przekonuje, że to nie jego decyzja. 

Studniówka, która odbyła się w styczniu, najprawdopodobniej była ostatnią, jaką Zespól Szkól Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące zorganizował w murach szkoły. Wszystko wskazuje na to, że teraz przeniesie się do lokalu gastronomicznego. Podobno ustalono już termin i miejsce imprezy. Nie wszystkim podoba się taki pomysł. Matka jednego z uczniów, która skontaktowała się z naszą redakcją, uważa, że studniówka powinna nadal odbywać się w szkole, bo to tradycja i nie wolno jej zaprzepaścić. Poza tym, jej zdaniem, w szkole jest bezpieczniej niż w knajpie.

- Jeszcze do niedawna nikomu nie przeszkadzała studniówka w szkole. A teraz nagle zdanie na ten temat zmieniono. Dlaczego? – pyta nasza rozmówczyni. – Co gorsza, o wszystkim zdecydowało kilkoro bogatych rodziców, których stać na wyjęcie z kieszeni kilkuset złotych. Poparła ich pewna grupa nauczycieli, bo dla nich to też mniejszy obowiązek, więc i dyrekcja szkoły przychyliła się do tej propozycji – mówi kobieta. – Podczas balu w szkole zawsze obecni byli rodzice. Pilnowali, aby wszystko było w porządku i młodzież nie piła alkoholu. W lokalu rodziców nie będzie i alkohol to tam normalna sprawa… – dodaje.

Dyrektor ZSZ nr 1 i IILO we Włodawie Eugeniusz Omelczuk przekonuje, że organizacja studniówki w szkole wiązała się z wieloma komplikacjami i trudnościami. Jego zdaniem, decyzja rodziców wyjdzie uczniom na dobre. – Tradycja jest tradycją, a tu przemawiają inne względy. Przygotowanie takiej imprezy wymaga czasu. Przez tydzień przed studniówką młodzież dekoruje salę. Po balu jest wielkie sprzątanie. Uciekają prawie dwa tygodnie nauki, a wtedy pojawia się problem z realizacją zajęć. Po drugie, bal jest zwykle na 500-600 osób i trudno jest zapewnić bezpieczeństwo tak dużej liczbie osób. Ponadto szkoła nie spełnia wymogów bezpieczeństwa pożarowego i takiego balu nawet nie powinna organizować. Nie mamy siatki maskującej i wykładzin niepalnych. Nie posiadamy awaryjnego zasilania elektrycznego, na wypadek braku prądu. To wszystko podczas kontroli wytknęła nam straż pożarna. A za bezpieczeństwo młodzieży odpowiadam ja – tłumaczy dyrektor.

Jak twierdzi, każdego roku pojawiał się również problem z zaangażowaniem rodziców do pomocy przy organizacji i obsłudze balu. – Szkoła nie jest dostosowana do tego rodzaju imprez. Nie mamy takiej ilości naczyń. Musimy je wypożyczać. Przy sali sportowej nie ma zaplecza kuchennego. Gary noszone są z kuchni w internacie, a na zewnątrz przecież bywają różne warunki pogodowe. Może być ślisko, mokro, zimno. To przysparza sporych problemów. A ponadto zawsze brakuje chętnych do pomocy. Ten pracuje, ten gdzieś wyjeżdża, kolejny nic może z innych powodów… – wylicza Omelczuk.

Dyrektor szkoły przekonuje, że pomysł przeniesienia studniówki do lokalu pojawił się pół roku temu, podczas organizacji tzw. półmetka. Jego autorami byli sami rodzice. – Odpowiedziałem im wtedy, że jeśli będzie taka wola większości, to przychylę się do propozycji. Znaleźli odpowiedni lokal, ustalili termin balu. Okazało się, że koszty są porównywalne. Na początku września poinformowano mnie, że wszystko jest już załatwione. Zwołaliśmy zebranie z rodzicami wszystkich klas maturalnych. Rodzice, którzy w spotkaniu uczestniczyli, poparli pomysł. Natomiast pani, która ma pretensje, zapewne w zebraniu nie uczestniczyła. A mogła przecież przyjść i wyrazić swoje niezadowolenie – komentuje Eugeniusz Omelczuk.

Źródło: SUPER TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
1 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 02:48 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC