Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Straż Miejska jest zbędna?
wlodawa_straz_miejska

Straż Miejska jest zbędna?

Włodawska Straż Miejska jest niepotrzebna i należy ją rozwiązać. Obywatelski wniosek o likwidację tej służby złożył mieszkaniec miasta. Poparło go kilkadziesiąt osób, których podpisy widnieją na dokumencie, ale do dziś oddolna inicjatywa nie została rozpatrzona.

 O panu Wacławie i jego perturbacjach z szeroko pojętym włodawskim systemem sprawiedliwości oraz Międzygminnym Związkiem Celowym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Raz jeszcze wracamy do sprawy, bo okazuje się, że bohater naszego ostatniego artykułu, w walce z niesprawiedliwym systemem ma spore osiągnięcia.

Jednym z nich jest złożony na ręce Tomasza Korzeniewskiego, przewodniczącego rady Miejskiej we Włodawie, wniosek obywatelski o likwidacji Straży Miejskiej. W dokumencie pan Wacław zawarł cztery argumenty. „1. Straż Miejska wobec ludzi jest arogancka. 2. Ogranicza ludziom swobodę w życiu osobistym tym samym obniżając autorytet władzy samorządowej. 3. Jest ona zbędna, a koszt jej utrzymania to ok. pół miliona rocznie. Można te pieniądze przeznaczyć na bardziej pożyteczne cele. 4. Straż Miejska to następca ORMO, dlatego jest nieakceptowana przez społeczeństwo”.

Do wniosku pan Wacław dołączył podpisy niemal 90 zwolenników likwidacji Straży Miejskiej, w tym kilka bardzo znanych osób z włodawskiego środowiska polityki czy biznesu. Jego inicjatywa nie miała jednak szansy zaistnienia chociażby na jednej z sesji Rady Miejskiej. – Wniosek tego pana dostałem w czerwcu 2017 roku – mówi Tomasz Korzeniewski.- Odpowiedziałem mu od razu, że radni nie powinni go rozważać, ponieważ wnioskodawca tej inicjatywy pozostaje w otwartym sporze ze Strażą Miejską, a ten dokument miał być jednym z argumentów w jego ręku świadczącym na jego korzyść – tłumaczy Korzeniewski. – Do zawartych w nim zarzutów nie mogłem się odnieść na piśmie, a to dlatego, że na wniosku nie było nie tylko podpisu wnioskodawcy, ale też jego adresu – dodaje przewodniczący.

źródło: Nowy Tydzień (bm)

About TV Włodawa

26 odwiedzających teraz
7 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 46 o godz. 10:12 am UTC
Ten miesiąc: 137 o godz. 02-01-2019 10:24 am UTC
Ten rok: 157 o godz. 01-11-2019 10:05 am UTC