Home / Na Sygnale / „Stop agresji na drodze” – działania policjantów w Okunince OGLĄDAJ
alkomat policja

„Stop agresji na drodze” – działania policjantów w Okunince OGLĄDAJ

Skontrolowanych ponad 2100 kierujących, ujawnionych 10 amatorów jazdy na podwójnym gazie, 3 przypadki jazdy pod działaniem narkotyków oraz kilkanaście wykroczeń drogowych to wyniki działań pod kryptonimem „Stop agresji na drodze” przeprowadzonych przez policjantów z powiatu włodawskiego. Funkcjonariusze wspierani byli przez kolegów z Lublina, Łęcznej, Chełma, Białej Podlaskiej i Parczewa. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, którzy jechali drogami prowadzącymi do miejscowości Okuninka nad Jeziorem Białym, gdzie znajduje się jeden z największych ośrodków wypoczynkowych na terenie województwa.

 OGLĄDAJ

W sobotę od godziny 21:00 policjanci z Włodawy wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Lublinie, Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, SAT KWP w Lublinie oraz komend w Chełmie, Białej Podlaskiej, Parczewie i Łęcznej rozpoczęli wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”. Głównym celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Stróże prawa szczególnym nadzorem objęli drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe oraz gminne prowadzące do miejscowości Okuninka nad Jeziorem Białym, gdzie znajduje się jeden z największych ośrodków wypoczynkowych na terenie województwa. W okresie letnim przebywa tam około 80 tysięcy wczasowiczów.

alkomat 1 policja alkomat 3 policja

Blisko 70 policjantów pełniło służbę w wyznaczonych punktach kontrolnych, które zostały tak zaplanowane, aby kierujący nie mógł wjechać ani wyjechać z terenu miejscowości Okuninka bez wcześniejszego poddania się kontroli drogowej. Dzięki nowoczesnym urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni policjanci, w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu. Policjanci przy pomocy specjalistycznych testerów sprawdzali również czy kierujący nie znajdują się pod działaniem narkotyków.

W czasie działań policjanci zatrzymali dziesięciu pijanych kierujących. Promilowy rekordzista to kierowca skody, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jechał z żoną i dzieckiem.

Funkcjonariusze zatrzymali także kierowcę opla, który kierował autem pod działaniem alkoholu i środków odurzających, jak również motorowerzystę, który prowadził pojazd  po zażyciu narkotyków i wiózł pasażera, przy którym policjanci ujawnili marihuanę. Funkcjonariusze nałożyli także 14 mandatów karnych m.in. nieprawidłowe przewożenie pasażerów.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdów pod działaniem alkoholu lub narkotyków jest zasadniczą przyczyną generującą poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które często kończy się tragicznie. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz wysoka grzywna.

źródło: KWP DE

About TV Włodawa

24 odwiedzających teraz
1 gości, 23 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 32 o godz. 10:22 pm UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC