Home / Starosta na Konwencie Powiatów w Lublinie
herb wlodawy

Starosta na Konwencie Powiatów w Lublinie

(15 czerwca) Drogi, sposoby zarządzania nimi, finansowanie i utrzymanie, były głównymi tematami połączonych obrad Konwentów Powiatów Województwa Lubelskiego i Dyrektorów Zarządów Dróg Powiatowych.

(15 czerwca) Drogi, sposoby zarządzania nimi, finansowanie i utrzymanie, były głównymi tematami połączonych obrad Konwentów Powiatów Województwa Lubelskiego i Dyrektorów Zarządów Dróg Powiatowych. W siedzibie Starostwa Powiatu Lubelskiego uczestniczyło w nim ok, 80 przedstawicieli samorządów, ministerstwa transportu, powiatów oraz firm, reprezentujących branżę drogową. Nie zabrakło oczywiście Wiesława Holaczuka – starosty włodawskiego.
Uczestnicy Konwentu poznali m.in. wyniki niedawnych kontroli Najwyższej Izby Kontroli, której inspektorzy zwrócili uwagę na wiele nieprawidłowości w zarządzaniu drogami samorządowymi, w tym powiatowymi. – Wiele z tych zastrzeżeń jest uzasadnionych. Często jednak nie ma w tym żadnej winy samorządowców, a po prostu to efekt barku pieniędzy na realizację konkretnych zadań drogowych – mówi W. Holaczuk. Z wytkniętych braków chodzi m.in. o częstsze kontrole oznakowania i stanu dróg oraz opracowywanie szczegółowych raportów z tych kontroli.
Na konwencie była też mowa o rządowych pieniądzach rządowych na drogi. Środki te będą w przyszłym roku porównywalne do tegorocznych i mają być dzielone według takich samych kryteriów jak dotychczas. Nadal priorytetowo będą traktowane inwestycje inżynierskie, w tym przede wszystkim mostowe. Samorządy, które będą się starać o dotacje mogą uzyskać do połowy kosztów robót. W powiecie włodawskim w ostatnich latach wyremontowano kilka takich mostów.
Ponadto podczas spotkania mówiono m.in. o przejazdach pojazdami nienormatywnymi, magazynowaniu soli drogowej, diagnostyce powierzchni dróg oraz wpływie hałasu drogowego na środowisko naturalne.
- To było bardzo ważne spotkanie – mówi starosta włodawski – bo mieliśmy okazję bezpośrednio rozmawiać z fachowcami – tak z ministerstwa, jak i zarządów dróg – o naszych oczekiwaniach i problemach. Ta wymiana doświadczeń była na pewno bardzo cenna i mam nadzieję, że rzutować ona będzie na lepsze wykorzystanie tych skromnych środków, które mamy na drogi.

źródło : STAROSTWO WŁODAWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

24 odwiedzających teraz
3 gości, 21 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 06:18 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC