Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Sprzątali Białe
sprzatanie-1-696x408

Sprzątali Białe

Już po raz siedemnasty w Okunince odbyła się wielka akcja sprzątania Jeziora Białego. Niestety, po sezonie na dnie i brzegach pozostało sporo butelek, puszek, a nawet ubrań.

Klub płetwonurków z Okuninki pod okiem Roberta Jaroszewicza, podobnie jak w ubiegłych latach, zorganizował wielką akcję sprzątania Jeziora Białego. Płetwonurkom pomagali strażacy, więźniowie oraz funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie, żołnierze z Hrubieszowa, uczniowie szkół, wolontariusze, a także starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

Porządki trwały od godziny 12 do godzin popołudniowych i obejmowały zarówno akwen, jak i teren wokół jeziora. Płetwonurkowie wyławiali z wody całe worki odpadów. Na stercie śmieci można było znaleźć m.in. butelki, ubrania, ręczniki, puszki i plastikowe przedmioty.

Sprzątanie jeziora jest konieczne ze względu na tony odpadów i zanieczyszczeń, które letnicy pozostawiają po sobie. Wystarczy tylko przypomnieć, że w upalny weekend w Okunince może przebywać nawet i sto tysięcy ludzi. To właśnie część z nich zanieczyszcza jezioro i plaże.

W akcję zaangażowali się nie tyko nurkowie oraz ratownicy z WOPR. Każdego roku w sprzątaniu pomagają osadzeni z Zakładu Karnego, jak też pracownicy Lasów Państwowych. Do Okuninki przyjechali również żołnierze z 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

W Okunince akcja sprzątania jest prowadzona od 17 lat.

źró∂ło: Nowy tydzień (pk)

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
1 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 04:11 am UTC
Ten miesiąc: 77 o godz. 04-01-2020 01:55 pm UTC
Ten rok: 125 o godz. 01-11-2020 04:22 am UTC