Home / Sprawcy włamań i kradzieży w rękach Policji
policja-radiowoz-net1

Sprawcy włamań i kradzieży w rękach Policji

Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Włodawy, który wczoraj wszedł przez balkon do mieszkania jednej z mieszkanek miasta i ukradł blisko 500 zł. W ręce mundurowych wpadł też 19-letni mieszkaniec gm. Włodawa, który wspólnie ze swoim 15-letnim kolegą włamali się do domku letniskowego skąd zabrali lornetkę, 2 wędki i 2 latarki.

Wczoraj około godz. 14.00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki miasta, że nieznany sprawca wszedł przez otwarte drzwi balkonowe do wnętrza jej mieszkania. Łupem sprawcy  padły pieniądze w kwocie blisko 500 zł.
Na ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży nie trzeba było długo czekać. Stróże prawa już kilkadziesiąt minut od zgłoszenia ustalili i zatrzymali go na terenie miasta. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Włodawy. Mężczyzna w chwili zatrzymanie miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Sprawca kradzieży został zatrzymany w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do dyspozycji Prokuratora. Nie wykluczone, że 26-latek odpowie za inne przestępstwa popełnione wcześniej na terenie miasta. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
            Również wczoraj w ręce stróżów prawa wpadł 19-letni mieszkaniec gm. Włodawa, który w minioną niedzielę wspólnie ze swoim 15-letnim kolegą włamali się do domku letniskowego w miejscowości Korolówka Osada. Sprawcy po wcześniejszym uszkodzeniu drzwi wejściowych weszli do wnętrza domku, skąd zabrali lornetkę, 2 wędki i 2 latarki. Wartość strat 41-letni mieszkaniec Warszawy oszacował na kwotę 400 zł. Utracony wcześniej sprzęt trafił w ręce prawowitego właściciela, a 19-latek do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego losie zdecyduje Prokurator. Pełnoletniemu sprawcy zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, natomiast o losie 15-latka zadecyduje Sąd dla nieletnich.
            Ponadto policjanci ustalili, że młodzieńcy są sprawcami kradzieży podkaszarki do trawy wartości 700 zł. W miniony piątek 53-letni mieszkaniec gm. Włodawa zawiadomił o kradzieży sprzętu z niezamkniętego budynku gospodarczego w m. Kolorówka. Złodziejski  ,,duet” na początku maja b.r. dokonał również kradzieży z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego w m. Kaplonosy wiatrówki. Mieszkaniec Lublina wartość utraconego sprzętu oszacował na kwotę blisko 700 zł.
źródło: KPP WŁODAWAŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC