Home / Aktualności / Sprawca kradzieży telefonu posiadał narkotyki
policja

Sprawca kradzieży telefonu posiadał narkotyki

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu komórkowego w Okunince. 20-letni sprawca w miejscu zamieszkania posiadał również środki odurzające w postaci marihuany. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Mieszkaniec Włodawy odpowie również za posiadanie narkotyków.

Włodawscy kryminalni realizując czynności w sprawie kradzieży telefonu komórkowego i torebki, która miała miejsce pod koniec czerwca b.r. w Okunince ustalili i zatrzymali wczoraj sprawcę. Okazała się nim 20-letni mieszkaniec Włodawy. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny w jego pokoju policjanci odnaleźli skradziony telefon oraz środki odurzające w postaci marihuany. Narkotyki o wadze blisko 0,5 grama znajdowały się w kieszeni spodni i zapakowany był w folię z opakowania po paczce papierosów. Mężczyzna przyznał się do dokonanej kradzieży.

Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Mieszkaniec Włodawy odpowie również za posiadanie narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policja apeluje o ostrożność podczas wakacji, które są okresem wypoczynku, ale również czasem większej aktywności złodziei. Pozostawione bez nadzoru na plaży, w sklepie – barze czy też przed domkiem letniskowym lub namiotem telefony komórkowe, torebki, portfele, dokumenty, odzież czy sprzęt RTV najczęściej padają łupem złodziei. Nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów bez nadzoru gdyż szybko można je stracić! Przed udaniem się na plażę lub zakupy powinniśmy sprawdzić czy drzwi i okna w samochodzie lub budynku są zamknięte.

źródło: KPP

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC