Home / Aktualności / SPOTKANIE Z POLICJANTEM W ZESPOLE SZKÓŁ W WYRYKACH
68-82480

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W ZESPOLE SZKÓŁ W WYRYKACH

Wczoraj policjant z Włodawy spotkał się z uczniami Zespołu Szkół w Wyrykach. Z najmłodszymi omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przeprowadził konkurs o bezpieczeństwie. Młodzież gimnazjalna miała okazję dowiedzieć się o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz cyberprzemocy. Całą wizytę zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Wczoraj  policjant z Włodawy odwiedził Zespół Szkół w Wyrykach i przeprowadził spotkania z uczniami szkoły. Najpierw spotkał się z uczniami klas 0-4 by porozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Dzieci słuchały uważnie rad policjanta jak prawidłowo przechodzić przez jezdni i bezpiecznie korzystać z dróg publicznych. Maluchy poznały również zasady bezpieczeństwa w domu i miejscu zabaw. Na koniec odbył się krótki konkurs podczas którego najmłodsi za udzielenie prawidłowych odpowiedzi otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe ufundowane przez WORD w Chełmie.

Kolejne spotkanie skierowane było do uczniów klas 5-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Policjant wytłumaczył młodzieży, że pomimo tego iż nie mają 18 lat również ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny. Na spotkaniu wyjaśniono najważniejsze pojęcia, rodzaje czynów karalnych oraz status nauczyciela jako funkcjonariusza publicznego. Policjant omówił również zjawisko cyberprzemocy, jego historię i przykłady przestępstw związanych z tym pojęciem. Podane zostały również procedury postępowania w przypadku dotknięcia cyberprzemocą oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Na koniec odbyła się projekcja filmu pt. „W sieci”.

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
0 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC