Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Spotkanie Afryką o swoich podróżach opowie Dariusz Tuleja
d tuleja

Spotkanie Afryką o swoich podróżach opowie Dariusz Tuleja

28 listopada 2014 r. godz. 16.30 Sala Konferencyjna MBP Włodawa ul. Przechodnia 13. Dariusz Tuleja jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie. Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie oraz w Łodzi.

Specjalizację z okulistyki uzyskał w Klinice Okulistycznej w Poznaniu. Jest właścicielem i kierownikiem Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole gdzie od 1998 r. prowadzi swoją Poradnię Okulistyczną.

tuleja_plakat

Od 2000 roku autor i współautor wielu prezentacji, przedstawianych na zjazdach i konferencjach okulistycznych. Od początku cyklu konferencji „Wrocławskie Spotkania Okulistyczne: Praktycy – Praktykom” – corocznej konferencji dla okulistów praktyków, współpracuje przy jej organizacji oraz prowadzi kursy.

Jest współautorem książki „Podstawy refrakcji oka” oraz autorem artykułów w różnych czasopismach, między innymi „Przegląd Okulistyczny”, „Gazeta Lekarska”, „Biuletyn Informacyjny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej”, „Twoje Dziecko”.

W latach 2006-2011 współpracował z The Vision Care Institute Johnson & Johnson w Pradze, prowadząc tam wykłady oraz zajęcia praktyczne dla lekarzy okulistów szkolących się w zakresie soczewek kontaktowych.

Jest członkiem organizacji: Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (PTL) – Oddział w Kole, Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) – Oddział Wielkopolski, Deutsche Ophtalmologische Gesselschaft (DOG) – od 2003 r., American Academy of Ophtalmology (AAO) – od 2010 r. Wielkopolskiej Izby Lekarskiej (przez 5 kadencji jako delegat i 3 kadencje jako członek Okręgowej Rady Lekarskiej, aktualnie jest delegatem na Krajowy Zjazd Lekarzy), Kolskiego Klubu Fotograficznego FAKT, Towarzystwa Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą.

W styczniu i lutym 2014 r brał udział w misji humanitarnej w Kamerunie w ramach akcji „Okuliści dla Afryki” pod patronatem Fundacji: „Dzieci Afryki” oraz „Redemptoris Missio”.

Spotkanie zorganizowane w bibliotece poświęcone będzie zarówno pasji fotograficznej jak i pracy w misji humanitarnej w ramach akcji „Okuliści dla Afryki”. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu Dariusza Tulei ilustrowanego zdjęciami z podróży po Afryce.

Dariusz Tuleja w Radiu Lublin: Reportaż Moniki Hemperek „Zobaczyć inny świat”.

źródło: MBP

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
4 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:01 pm UTC
Ten miesiąc: 27 o godz. 07-01-2022 03:47 pm UTC
Ten rok: 112 o godz. 02-01-2022 06:07 am UTC