Home / Spotkania z policjantem sposobem na bezpieczne wakacje
SP_3

Spotkania z policjantem sposobem na bezpieczne wakacje

Już od początku czerwca włodawscy policjanci spotykają się z przedszkolakami oraz uczniami podstawówek w ramach programu prewencyjnego ,,Bezpieczne wakacje”. Celem przedwakacyjnych wizyt mundurowych jest przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

 

   Tylko w tym tygodniu policjanci zawitali do Szkół Podstawowych Nr 2 i 3 oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Włodawie. Celem wizyt było omówienie dzieciom i młodzieży zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacji. Łącznie w trzech spotkaniach udział wzięło ponad 700 osób.

            Stróże prawa przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkań omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniano jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża. Przekazaną przez policjantów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić najmłodszym wyświetlona przez policjantów bajka ,,Cztery pory roku”, która zobrazowała jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie  podczas całego roku.

            Na zakończenie spotkania został wyświetlony dzieciom film ,,Bezpieczna droga z radami ,,SpongeBoba”, dzięki któremu dzieci w prosty i wesoły sposób przyswajały wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Uczniowie mogli sami decydować jak powinna zachować się postać filmowego Filipa podczas poruszania się po drodze. W chwili gdy Filip stał przed wyborem jak ma się zachować dzieci miały możliwość zaznaczenia jednej poprawnej odpowiedzi z trzech wyświetlanych na ekranie. W przypadku zaznaczenia prawidłowej odpowiedzi postać ,,SpongeBoba” chwaliła dzieci, a gdy odpowiedź była zła w wesoły sposób informowała je o tym.

            Widniejące na twarzach uczniów uśmiech mogły świadczyć o dobrej zabawie połączonej z utrwaleniem zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

źródło: KPP WŁODAWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
4 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC