Home / Aktualności / Sportowe ferie w gminie Włodawa
Ferie2013-08

Sportowe ferie w gminie Włodawa

Ferie2013-08W gminie Włodawa, jak co roku odbywają się zajęcia feryjne dla dzieci z terenu gminy. Organizatorem zimowisk jest Referat Kultury Urzędu Gminy Włodawa oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.

Tegoroczne zajęcia feryjne odbywają się w świetlicach wiejskich w miejscowościach Stawki, Różanka, Suszno, Orchówek, Sobibór, Okuninka, Korolówka, Korolówka Osada, Żuków, Krasówka. Głównym tematem zajęć jest sport i zdrowy styl życia, stąd też oprócz gier i zabaw w świetlicach, dzieci z każdej miejscowości mają między innymi zorganizowany darmowy wyjazdy na włodawską pływalnię. W czasie ferii rozegrany zostanie również Turniej Rekreacyjno-Sportowy o tytuł Mistrza Gminy Włodawa. W dniach 15 i 18 luty odbędą się półfinały, a cztery najlepsze miejscowości wezmą udział 21 lutego w finale turnieju. Turniej zostanie rozegrany w obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Orchówku. Wszystkie dyscypliny będą zespołowe i dostosowane do zróżnicowanego wieku uczestników. Do zajęć przyłączyła się również Biblioteka Publiczna Gminy Włodawa, której pracownicy proponują spotkania z bajką, organizując wspólne czytanie popularnych wierszy i bajek.
Oprócz zajęć w świetlicach, chętna młodzież z terenu gminy, dzięki wsparciu GKRPA, mogą uczestniczyć w obozie – ferie zimowe profilaktyczne w Tatrach Polskich. Obóz młodzieży zorganizowany jest w dniach 10-14 luty. Uczestniczy w nim grupa 30 osobowa pod kierownictwem ojca Piotra Bednarskiego z Parafii pw. św Ludwika we Włodawie. W programie obozu znajduje się między innymi jazda na nartach, zajęcia profilaktyczne, rekreacyjne i oczywiście modlitwa.

Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii zimowych na hali sportowej w Orchówku rozegrano pierwszy półfinał Turnieju Rekreacyjno-Sportowego o tytuł „Mistrza Gminy Włodawa”. Rywalizowały ze sobą dzieci z Korolówki, Korolówki-Osady, Żukowa, Krasówki i Okuninki. Do finału zakwalifikowały się Korolówka i Okuninka. Półfinał prowadził Dominik Dejer – nauczyciel SP Orchówek.
Galeria zdjęć z ferii w gminie Włodawa:

Gmina Włodawa

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

19 odwiedzających teraz
0 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC