Home / Aktualności / Spór o nazwę ulicy i nerwy o Flaszkę
ratusz

Spór o nazwę ulicy i nerwy o Flaszkę

ratuszXXXV sesję Rady Miejskiej we Włodawie przeszła pod hasłem sporu o nazwę ulicy. Radny Mariusz Zańko nie dopiął jednak swego i uchwała w sprawie nazwy nowej ulicy na tzw. „bombie”, na terenie byłej jednostki wojskowej, nie została podjęta. Ulica pozostała bez nazwy. Proponowano nazwy: Granatowa, Żołnierzy Wyklętych, Piątego Pułku Pancernego i Dębowa.Interpelacje, wnioski i zapytania radnych zaczął Wiesław Muszyński. Zaczął nietypowo – od radości, że przewodniczący wyzdrowiał i prowadzi już sesję. – Szanuj przewodniczącego swego, bo możesz mieć gorszego. To była aluzja radnego do poprzedniej sesji, którą prowadził wiceprzewodniczący Romuald Dydiuk. Następnie radny apelowało bliższą współpracę miasta z przedsiębiorcami, chciał też poznać plany miasta dotyczące trudnej sytuacji zakładu drzewnego. Prosił także o wyjaśnienie, dlaczego mieszkańcy miasta płacą za śmieci mokre i suche, natomiast mieszkańcy okolicznych gmin tylko za śmieci mokre. Zauważył również zagrożenie na ul. Modrzewskiego, gdzie auta parkowane przy szkole utrudniają ruch oraz zapytał o skuteczność walki z gawronami w parku.
Krzysztof Flis interpelował o naprawę dziurawych dróg miejskich (szybko, ale dokładnie) oraz możliwość wykorzystania szatni MOSiR dla przyjezdnych piłkarzy podczas rundy wiosennej IV ligi.
Beata Rudziewicz prosiła o lepsze oświetlenie ulicy Semki i jej naprawę. Zapytała również o kwestię incydentu dotyczącego poparzenia osoby korzystającej z sauny w MOSiR.
Janina Klimczuk pytała o sytuację żłóbków w mieście, targi edukacyjne oraz współpracę z miasta z przedsiębiorcami.
Waldemar Kazuro poruszył temat konieczności remontu parkingu przy przedszkolu przy ul. Reymonta i zaapelował o oświetlenie przy ul. Semki.
Mariusz Czuj dociekał czy umowy na wywóz śmieci wygasną w sposób naturalny, czy też mieszkańcy mają je sami wypowiadać w związku z wejściem od 1 lipca nowych przepisów.
Radni podjęli uchwały w sprawie: zmian w budżecie miasta, zmiany regulaminu udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych we Włodawie, sprzedaży lokali mieszkalnych, uznania za celowe przystąpienie Włodawy do realizacji dwóch projektów unijnych.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
1 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC