Home / Aktualności / Spór o 150-metrowy odcinek kanalizacji
kanalizacja

Spór o 150-metrowy odcinek kanalizacji

kanalizacjaWłaściciele niezabudowanych działek rekreacyjnych położonych w Orchówku nie będą musieli płacić Spółce Wodno-Ściekowej „Jezioro Białe – Glinki” kilkudziesięciu tysięcy złotych, jeśli nie są członkami Spółki. To efekt wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, który stwierdził w uzasadnieniu, że osoby te nie odnoszą korzyści z urządzeń Spółki. 

W 2011 roku Spółka Wodno-Ściekowa „Jezioro Białe – Glinki” wzdłuż północnej granicy działek pana Władysława, pani Barbary i kilku innych osób położyła około 150-metrowy odcinek kanalizacji i wodociągu. Za ten kawałek inwestycji pan Władysław miał zapłacić ponad 62 tys. zł, a pani Barbara aż 82 tys. zł, chociaż sieć wod.-kan. nie leżała na terenie ich nieruchomości. – Przecież to była jawna próba wyłudzenia pieniędzy! – grzmieli poszkodowani właściciele. – Dlaczego mamy płacić bajońskie sumy za coś, czego tak naprawdę nie mamy, a tym bardziej z tego nie korzystamy? – pytali zdenerwowani. Nie zgadzając się z decyzją Spółki, zwrócili się więc o pomoc do starostwa, a następnie sprawą zajął się sąd. – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie stwierdził, że Spółka Wodno-Ściekowa w Orchówku nie może posługiwać się prawem wodnym, co nagminnie robiła – mówi pan Władysław. – Okazało się też, że opłaty zostały wyliczone bezpodstawnie i ostatecznie zostały cofnięte – nie kryje zadowolenia nasz rozmówca. Niestety, nie dotyczy to pani Barbary. – Pani ta, jako członek Spółki jest w zupełnie innej sytuacji. Spółka ma prawo egzekwować naliczone składki. Ale decyzje w tej sprawie podejmuje Zarząd, oczywiście jeżeli zwróci się ona z propozycją innego rozliczenia składek. W przeciwnym wypadku zgodnie ze statutem jestem zobowiązany do egzekwowania składek i innych świadczeń na rzecz Spółki – wyjaśnia jej dyrektor Mieczysław Walczuk. – Obecnie pani Barbara ma do spłaty 12 760 zł składek na sieć wodociągową za 29 działek. Tymczasowo odstąpiliśmy od naliczania składek za sieć kanalizacyjną.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

19 odwiedzających teraz
1 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:12 am UTC
Ten miesiąc: 38 o godz. 02-06-2023 05:45 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC