Home / Spokojnie, technikum ma się dobrze
modrzak

Spokojnie, technikum ma się dobrze

W dobie „likwidacji wszystkiego” we Włodawie w ub. tygodniu poszła w miasto pogłoska o zamiarze likwidacji technikum od najbliższego roku szkolnego. Okazała się, na szczęście, wyssaną z palca.

Wiesław Holaczuk – starosta włodawski i Eugeniusz Omelczuk – dyrektor ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie zaprzeczają informacji o rzekomej likwidacji technikum, nazywając ją absurdalną.

- Jestem zszokowany nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi likwidacji klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie – mówi dyrektor Omelczuk. – To plotki! Co więcej, w roku szkolnym 2012/2013 planujemy nabór do liceum ogólnokształcącego oraz do technikum w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa. W zasadniczej szkole zawodowej planujemy nabór do klas w zawodach: kucharz, elektromechanik, monter zabudowy i robót wykończeniowych, cukiernik, sprzedawca i klasy wielozawodowej.

W podobnym tonie wypowiada się starosta Holaczuk. – Zdecydowanie dementuję pogłoski o likwidacji od września br. technikum we Włodawie – mówi. – Takich planów nigdy nie było i nikt ich w zarządzie powiatu nie proponował. Likwidacja szkół technikalnych czy zawodowych byłaby skrajną głupotą. W moim przekonaniu to właśnie ten typ szkół ponadgimnazjalnych ma szanse na rozwój, ponieważ takie są potrzeby rynku. Już dzisiaj brakuje w Polsce i UE ok. 100 tys. inżynierów, a na rynku pracy ceni się robotników wykwalifikowanych. Demografia jest jednak nieubłagana. Liczba uczniów maleje, rosną koszty utrzymania, a subwencja oświatowa jest grubo niewystarczająca. Dlatego już od kilku lat w dyskusjach radnych pojawił się temat powrotu uczniów technikum i zawodówki do budynków przy ul. Modrzewskiego. Teraz, po zakończeniu gruntownych remontów i doposażeniu szkoły przy ul. Modrzewskiego, są możliwości, a przede wszystkim warunki pracy i nauki byłyby znacznie lepsze. Część radnych uważa, że może to wpłynąć na zwiększenie naboru uczniów w klasach technikalnych. W najbliższym czasie tą sprawą zajmie się zarząd powiatu, jak również komisje radnych. W żadnym wypadku nie ma mowy o likwidacji technikum czy też zasadniczej szkoły zawodowej – czy to w tym roku szkolnym czy też w latach następnych. To są plotki mające na celu wywołanie niepotrzebnego zdenerwowania wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska lokalnego oraz rynku pracy, proponujemy co roku bogatą ofertę edukacyjną klas: licealnych, technikalnych i zasadniczej szkoły zawodowej, aby każdy absolwent gimnazjum znalazł w naszej szkole odpowiednią dla siebie propozycję.

Włodawski „Modrzewiak” to szkoła z wieloletnimi tradycjami, sięgającymi roku 1946, kiedy to powstała Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Technikum utworzono w latach 60. XX w. Szkoła na trwałe wpisała się w edukacyjny pejzaż powiatu włodawskiego i wykształciła tysiące absolwentów.

 

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

17 odwiedzających teraz
0 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 12:30 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC