Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Spełnią obietnicę?
download

Spełnią obietnicę?

Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego, obiecał w kampanii wyborczej, że zrobi wszystko, aby Biuro Obsługi Klienta PGE wrócił do Włodawy. I jest szansa, że obietnicę spełni.

– Wszystko jest na jak najlepszej drodze do tego, by taki punkt we Włodawie przywrócono – mówi Z. Szwed. – Dla mnie to niewyobrażalne, by mieszkańcy musieli dojeżdżać po 50-60 km w jedną stronę, by załatwiać sprawy rachunków czy innych administracyjnych problemów. Bardzo zaangażowana w tę sprawę jest przede wszystkim wicemarszałek sejmu – Beata Mazurek, która czyni starania, by włodawianom przywrócono ten punkt.

Do 2012 r., gdy zlikwidowano BOK PGE, mieścił się on przy ul. Żołnierzy WiN, tuż obok zakładu karnego. Jednak obecnie budynek ten jest przeznaczony na wydział Sądu Rejonowego we Włodawie i trwają pilne poszukiwania nowego miejsca.

PGE podobno szuka dobrego miejsca w centrum Włodawy, mówi się m.in. o budynku geodezji, gimnazjum miejskiego, ratusza. Wśród ewentualnych miejsc do utworzenia BOK PGE wymienia się także włodawską pocztę, która posiada sporo wolnego miejsca. – Jestem jak najbardziej za tym, aby to biuro mieściło się w pomieszczeniach Poczty Polskiej – mówi naczelnik Katarzyna Wojtal. – To jest wprost idealne miejsce, w samym centrum, blisko najważniejszych instytucji. A sama decyzja sprzed kilku lat o likwidacji punktu we Włodawie była zupełnie niezrozumiała i przysporzyła nam wszystkim tylko dużo kłopotu.

Podobnie myśli starosta włodawski – Andrzej Romańczuk, dla którego likwidacja biura była nie do końca przemyślaną decyzją. – Oszczędności z tego tytułu są zapewne stosunkowo niewielkie, natomiast straty wizerunkowe i społeczne olbrzymie – mówi starosta. – Przywrócenie bura we Włodawie spowodowałoby, że wielu mieszkańców nie musiałoby tracić w praktyce całego dnia na załatwianie formalności z PGE, nie wspominając już o kosztach takiej podróży do Chełma.

źródło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
1 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 03:58 pm UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC