Home / Kultura / Sztuka / „Spacerownik po miasteczkach”
IMG_3002

„Spacerownik po miasteczkach”

IMG_3002W sobotę 16 marca o godz. 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbędzie się spotkanie promocyjne publikacji „Spacerownik po miasteczkach”. W programie
Przedstawienie projektu „Obywatele w miasteczkach”, w tym idei spacerownika, dyskusja na temat przestrzeni wspólnej we Włodawie „Miejsca najważniejsze, miejsca najbardziej ulubione”. Prezentacja grafik konkursowych na logo projektu.

Organizatorzy spotkania:

Stowarzyszenie Poleskie we Włodawie
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
Starosta Włodawski
Burmistrz Włodawy

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie – ul. Przechodnia 13, sala konferencyjna (parter)

Spacerownik Włodawa - plakat

Przestrzeń Włodawy idealna do ćwiczenia wyobraźni – słów kilka o wydawnictwie

Zapraszamy do lektury „Spacerownika po miasteczkach”. To niewielkie wydawnictwo jest podsumowaniem projektu „Obywatele w miasteczkach”, który w drugiej połowie ubiegłego roku objął swoim zasięgiem dużą część wschodniej Lubelszczyzny. Zrealizowały go wspólnie Stowarzyszenie Poleskie we Włodawie, Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne w Janowie Podlaskim oraz Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych razem z Radzyńskim Klubem Fotograficznym „Klatka”, przy wsparciu Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej i Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim. Spacerownik jest nie tylko raportem kończącym ten projekt, ale w intencji autorów ma być inspiracją do dalszych działań na rzecz przestrzeni trzech miasteczek. Spełni swoją rolę, jeśli skorzystają z niego osoby, które działają lub chcą działać dla dobra wspólnego mieszkańców Janowa, Radzynia i Włodawy.

Co znajdą w nim mieszkańcy Włodawy? Na początek – spacer po mieście w towarzystwie Ewy Kipty, doświadczonego architekta i urbanistki z ogólnopolskiego Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji. Co jest szczególne w spacerze, na który zaprasza Ewa, to pokazanie skarbów w przestrzeni miasta, o które jego mieszkańcy potykają się na co dzień. Świeżość spojrzenia przybysza z zewnątrz, w dodatku doświadczonego profesjonalisty, jest bezcenna.

Co oprócz spaceru? Fakty, które mogą skłonić do refleksji, a może również zainspirować do własnych działań. Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców Włodawy, które pozwoliły nam określić, jakie miejsca są dla nich najważniejsze, gdzie mieszkańcy najchętniej spędzają czas wolny. Co mieszkańcom Włodawy podoba się w miejskim parku, gdzie chodzą na spacery, czego im brakuje? Odpowiedzi na te pytania znają Państwo w „Spacerowniku po miasteczkach”.

Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po „Spacerownik”. Pierwsze egzemplarze trafiły już do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Informacje o projekcie „Obywatele w miasteczkach” dostępne na blogu http://obywatele-w-miasteczkach.blogspot.com/ oraz na Facebooku:http://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Poleskie-we-W%C5%82odawie/322709711110067

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

5 odwiedzających teraz
0 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC