Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / SOS W w międzynarodowym projekcie

SOS W w międzynarodowym projekcie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie został zakwalifikowany do prestiżowego, europejskiego projektu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”, dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej oraz Środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Celem projektu jest podniesienie świadomości, uwrażliwienie i zmobilizowanie młodzieży szkolnej, konsumentów i decydentów odpowiedzialnych za przemysł drzewno- papierniczy do działań na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji i zrównoważonej gospodarki zasobami leśnymi. Projekt obejmuje działania edukacyjne w szkołach, kampanię medialną, festiwale filmowe, multimedialne wystawy edukacyjne oraz międzynarodowe konferencje we Włoszech, Rumunii i w Polsce ze specjalistami w dziedzinie edukacji globalnej, gospodarki zasobami leśnymi, przedstawicielami sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego. W najbliższym czasie w SOSW we Włodawie odbędą się zajęcia merytoryczne oraz warsztaty dla uczniów z trenerem regionalnym. Uczniowie podejmą również starania na zaprojektowanie jak najlepszej kampanii dla społeczności lokalnej na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie zrównoważonej gospodarki i konsumpcji zasobów leśnych. Nagrodami w projekcie dla najaktywniejszych placówek są: uczestnictwo uczniów w wymianie międzynarodowej (w ramach projektu europejskiego), odtwarzacze DVD i zestawy płyt edukacyjnych dla klasy, zestawy sadzonek drzew i krzewów dla każdej klasy oraz zestawy przyborów szkolnych z certyfikowanego drewna i papieru z recyklingu dla każdego ucznia. Projekt jest częścią europejskiej kampanii, w której biorą udział organizacje pozarządowe z Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Malty. W Polsce regionalnymi partnerami projektu są organizacje członkowskie Polskiej Zielonej Sieci, Stowarzyszenie „ Eko- Inicjatywa” i firma NEPCon z Krakowa.

 

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 01:43 am UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC