Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Śmieci trzeba będzie podpisać
smieci-696x461

Śmieci trzeba będzie podpisać

Od nowego roku zmieniają się zasady segregacji odpadów. Będzie pięć, a nie – jak dotychczas – trzy frakcje. Dodatkowo mieszkańcy gminy Włodawa i właściciele domków letniskowych oraz hoteli otrzymają kody kreskowe, które pozwolą ustalić m.in., czy dana posesja jest zgłoszona do systemu.

Nowy system segregacji odpadów chyba dla wszystkich jest jasny. Od stycznia 2019 roku wchodzą w życie przepisy, wedle których śmieci powinniśmy segregować na pięć różnych frakcji, a nie jak dotychczas na trzy. Nowością dla mieszkańców gminy Włodawa, przede wszystkim dla tych mieszkających w Okunince czy nad Jeziorem Glinki, będzie też nowy system odbioru odpadów.

Do tej pory śmieci mogli oni wystawiać wyłącznie w kilku oznaczonych punktach. Od stycznia będą je mogli zostawiać przed swoimi posesjami.
– Każdy właściciel posesji otrzyma unikatowy kod kreskowy, który będzie służył do celów identyfikacyjnych – mówi wójt gminy Włodawa, Dariusz Semeniuk. – Nie trzeba będzie go jednak nigdzie umieszczać czy pokazywać. Jednak ci gospodarze, którzy nie mają na swoich posesjach tabliczek z numerami domu, będą musieli albo się w nie zaopatrzyć, albo oznaczać swoje pojemniki lub worki z odpadami, np. pisząc na nich numer posesji.

Pozwoli to zachować porządek, a dla służb będzie sygnałem, że właściciel nieruchomości złożył tzw. deklarację śmieciową i płaci za to podatek – dodaje Semeniuk. Wszelkie zawiłości nowego systemu ma rozwiać kampania społeczna zorganizowana przez Urząd Gminy we Włodawie. Pracownicy będą się spotykać z mieszkańcami na zebraniach wiejskich.

źródło: Nowy Tydzień (bm)

About TV Włodawa

27 odwiedzających teraz
4 gości, 23 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:52 am UTC
Ten miesiąc: 178 o godz. 06-09-2019 11:34 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC