Home / Na Sygnale / SM kontynuuje cykl prewencyjnych spotkań
sm

SM kontynuuje cykl prewencyjnych spotkań

Straż Miejska we Włodawie kontynuuje cykl prewencyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą, organizowanych w szkołach po wakacjach. W tym roku strażnicy odwiedzili Publiczne Gimnazjum nr 1. Swoje lekcje rozpoczęli w piątek, a zakończyli we wtorek 22 października.

Gościem gimnazjalistów w trzech kolejnych klasach pierwszych był komendant włodawskiej straży Sławomir Borkowski, który poprowadził godziny wychowawcze. Tematyka zajęć była różnorodna, od konsekwencji wagarowania, przez odpowiedzialność za czyny karalne, związane m.in. z narkomanią, alkoholizmem czy paleniem papierosów, po zażywanie dopalaczy.

Rozmowy dotyczyły również agresji i przemocy, zarówno w rodzinach jak i wśród rówieśników, a także uzależnienia od gier i internetu oraz bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Gimnazjaliści dowiedzieli się jak wygląda praca strażników miejskich, jakie są ich zadania i obowiązki.

Podczas zajęć komendant Borkowski wykorzystywał tablice, przedstawiające przykłady nagannych zachowań, których zakup był możliwy dzięki środkom Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tego typu spotkania we Włodawie to już tradycja. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przestrzegają dzieci i młodzież przed konsekwencjami niewłaściwych zachowań także przed rozpoczęciem wakacji czy ferii zimowych.

IAS
(fot. Straż Miejska we Włodawie)

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
0 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC