Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Sesja w gminie Włodawa
gmina

Sesja w gminie Włodawa

(28 lutego) Godzinna sesja Rady Gminy we Włodawie nie należała do wyjątkowo burzliwych. Podjęto 10 uchwał i poruszono kilka spraw bieżących, w tym głośną ostatnio kwestię protestu mieszkańców Szuminki przeciwko budowie kopalni piasku.

Jednym z pierwszych tematów na sesji była sprawa kopalni piasku w Szumince (więcej na ten temat na str. 2). Radni zapoznali się z informacją mieszkańców o ograniczeniu warunków zabudowy tej wsi. Odczytano list mieszkańców, w którym protestują przeciwko budowie tak dużej kopalni piasku. Według informacji w nim zawartej, rocznie będzie wydobywanych ok. 30 tys. ton piasku, co daje 1,5 tys. ciężarówek rocznie. Wójt gminy Włodawa skierował protest do komisji skarg. Radni zajmą się tą sprawą w najbliższej przyszłości.

Z kolei wszystkie uchwały – których było 10 – przeszły bez dyskusji i głosu sprzeciwu. A były wśród nich te dotyczące zmian w budżecie, zbycia i nabycia nieruchomości, pomocy powiatowi czy przyjęcia programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

Po uchwałach głos zabrał Marek Pawłowski – kierownik Wydziału Geodezji starostwa. Poruszył sprawę systemu modernizacji ewidencji gruntów i budynków. Wyjaśnił m.in., dlaczego w ubiegłym roku ktoś zapłacił 70 zł, a teraz 700 zł podatku (więcej o tym na str. 2).

W dyskusji radni pytali m.in. o budowę chodnika w Sobiborze przy drodze woj. 818. – Na razie jesteśmy na liście rezerwowej, a na to nie mamy wpływu – odpowiedział na to wójt. Proszono też o informację, kiedy tzw. betonówka będzie pociągnięta dalej. Pytano też o wymianę oświetlenia w Orchówku. – Wkrótce zaczniemy to oświetlenia robić i wystarczy na prawie całą miejscowość – mówił wójt. Pytano też o oznakowanie ulic w Różance i czy jest konieczne podświetlenie numeru domu. Apelowano także o remont drogi powiatowej w stronę Adampola.

źródło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
2 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 03:58 pm UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC