Home / Sesja Rady Powiatu we Włodawie
powiat wlodawa

Sesja Rady Powiatu we Włodawie

Aż 19 uchwał podjęli radni powiatowi podczas sesji w powiecie. Najtrudniejszą była ta dotycząca poręczenia kredytu długoterminowego dla szpitala. Inne przechodziły praktycznie bezproblemowo. Interpelacji było kilka. Za to pączków na stole cała masa ponieważ był to tłusty czwartek.

Sesja rozpoczęła się od miłego akcentu- wręczenia dyplomów dziesiątce włodawskich sportowców, stypendystów zarządu powiatu. Młodzi zawodnicy odebrali dyplomy z rąk starosty Wiesława Holaczuka i przewodniczącego rady Tadeusza Rudki.

Interpelacje zaczął radny Krzysztof  Kot. Interesował się sprawą oszczędności wynikających z instalacji solarów na obiektach powiatowych, np. internatach. Pytał także o sprawę zmniejszania wydatków w 2013 r. i następnych, które to zalecenia wynikają z kontroli RIO.

Radny Janusz Kloc poruszył sprawę konkursu na dyrektora szpitala, kwestię konkursów ogłoszonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz konieczność zwrotu przez szpital 60 tys. zł. w związku z nie wywiązaniem się ze zobowiązań unijnych.

  Marian Śpiewak zapytał o pismo ze stycznia br., w którym dyrektor ZSZ nr. 1 i II LO prosi o spotkanie z radą pedagogiczną tej szkoły.

Radni przyjęli następnie aż 19 uchwał. Sporo z nich dotyczyło uporządkowania spraw czyli, np. likwidacji szkół, które już dawno nie istnieją. Jedynie przy dwóch uchwałach – dotyczących muzeum i poręczenia kredytu szpitalowi – było nieco dyskusji. Przy okazji wygaszono też mandat Tomaszowi Antonikowi, który zrezygnował z funkcji radnego, by pełnić obowiązki wójta gminy Urszulin. Na następnej sesji radnym za niego zostanie Jacek Misztal.

Odpowiedzi na interpelacje udzielał starosta Wiesław Holaczuk. Ad solarów – nie zawsze te informacje na czas napływają, ale niedługo przedstawiamy pełne dane, o które radny prosił Ad RIO – wszystko jest pod kontrolą i będzie realizowane zgodnie z ich wytycznymi. Ad dyrektora szpitala – żaden z kandydatów nie otrzymał bezwzględnej większości, choć to byli silni kandydaci, a członkowie komisji mieli odrębne zdania: czekamy teraz na nowe rozporządzenie w sprawie konkursu, który m.in. zmniejszy liczebność komisji. Ad 60 tys. zł- nikt w SP ZOZ nie słyszał o tej kwocie: jest zagrożenie, ale odnośnie sumy 100 tys. zł, ale to jeszcze było za czasów dyrektora Wiśniewskiego – trwają w tej sprawie negocjacje. Ad konkursów w MKiDN- zostały ustalone działania w liście intencyjnym o współpracy i pomocy ministerstwa przy kolejnych edycjach Festiwalu Trzech Kultur; gdy podpiszemy stosowne porozumienia, to będę mógł podać konkrety; organizatorem konkursów będzie Narodowe Centrum Kultury, zgodnie z życzeniem przesłaliśmy do NCK szkic tegorocznego FTK plus zapotrzebowanie na inne projekty; zatem nie widzieliśmy potrzeby składania wniosków w tym konkursie, o którym mówi radny. Ad MDK- ta placówka nie może składać wniosków do MKiDN, bo jest placówką oświatową, a nie kultury. Ad spotkania z radą pedagogiczną – tego pisma nie ma, a niedawno zarząd odbył spotkanie wyjazdowe, którego elementem była wizyta w szkole przy ul. Modrzewskiego oraz budynku przy ul. Sztabowej.

 

 źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

21 odwiedzających teraz
1 gości, 20 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 06:18 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC