Home / Ścieki w Bugu ?
scieki

Ścieki w Bugu ?

Właściciel zakładu zajmującego się przetwarzaniem skór zwierzęcych w Orchówku będzie musiał zapłacić więcej za pobraną wodę i wytworzone ścieki. To ma być kara za to, że w październiku ubiegłego roku jego ścieki trafiały do Bugu. 

Kontrola, jaką w Orchówku przeprowadzili pracownicy chełmskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wykazała, że do rzeki mogło przedostać się nawet 250 metrów sześciennych nieczystości. Kierownik WIOŚ w Chełmie Elżbieta Piebiak sporządziła protokół pokontrolny, po czym do urzędu marszałkowskiego w Lublinie skierowała wniosek o nałożenie wyższej opłaty środowiskowej na właściciela zakładu.

- Dostaliśmy z WIOŚ takie pismo – potwierdza Alina Frysztak, kierownik oddziału opłat za korzystanie ze środowiska w urzędzie marszałkowskim w Lublinie.

- Jest to ilość ścieków, którą możemy doliczyć do rozliczenia za korzystanie ze środowiska. Chodzi o to, że przedsiębiorca ma obowiązek przedkładania nam co pół roku informacji ile zużył wody przy produkcji galanterii oraz ile w tym czasie wyprodukował ścieków.

Śledztwo w sprawie okoliczności, w jakich nieczystości wypłynęły ze zbiorników na terenie zakładu prowadzi Prokuratura Rejonowa we Włodawie.

Źródło: SUPER TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

21 odwiedzających teraz
4 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:20 pm UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC