Home / Ścianka oblegana
scianka3

Ścianka oblegana

W piątek, trzynastego stycznia oddano uroczyście do użytku 10,5-metrową ściankę wspinaczkową w dużej hali sportowej ZSZ i II LO we Włodawie. Po części oficjalnej, na ściankę ruszyła gromada uczniów. Wszystko jednak było pod kontrolą i z zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa.

 

Pomysłodawczynią budowy ścianki była Anna Wygiera, współautorka edukacyjnego projektu unijnego, w który ową ściankę wpisała. Jako, że pani Anna jest absolwentką tej szkoły, to zapewne doczeka się niedługo nazwania jej swoim imieniem.

Podczas uroczystości przemawiali Eugeniusz Omelczuk – dyrektor „Modrzewiaka” oraz Wiesław Holaczuk – starosta włodawski. Byli także radni powiatowi, dyrektorzy szkół włodawskich, nauczyciele i licznie zebrani uczniowie. Poświęcenia ścianki dokonał o. przeor Stanisław Jarosz.

Ścianka wspinaczkowa o wysokości 10,5 m i powierzchni ponad 40 mkw. cieszy się ogromnym powodzeniom wśród uczniów. Nauczyciele powstrzymują jednak rzesze chętnych. Wspinanie się na niej jest obwarowane surowymi wymaganiami bezpieczeństwa, a nauczyciele „Modrzewiaka” są do tych zajęć profesjonalnie przygotowani. Podczas uroczystości była pokazana prezentacja szkolenia nauczycieli w Tatrach.

- Ścianka wspinaczkowa zakończyła 6,5-milionowy projekt edukacyjny powiatu włodawskiego – mówił W. Holaczuk. – Dzięki niemu warunki nauki i pracy w naszych placówkach oświatowych zdecydowanie się poprawiły. Szkoły i placówki oświatowe są dla nas priorytetem. Cieszy mnie również fakt, że dzięki naszym staraniom udało się pozyskać nie tylko sporo sprzętu dydaktycznego i rehabilitacyjnego, w tym np. kilkadziesiąt najnowszych komputerów, ale i wyposażenie sportowe. Nie tylko w tej szkole, ale we wszystkich placówkach

prowadzonych przez powiat włodawski.

 

Projekt „Modernizacja infrastruktury szkolnej, sportowej i społeczno-edukacyjnej powiatu włodawskiego” realizowany w ramach RPO, rozpoczęto praktycznie w 2010 r. Generalnie projekt dotyczy modernizacji obiektów, infrastruktury szkolnej, sportowej i społeczno-edukacyjnej powiatu włodawskiego poprzez ich kompleksowe wsparcie w zakresie inwestycji uwzględniających roboty budowlane wraz z modernizacją i wyposażeniem. Projekt polegał na kompleksowym wsparciu w zakresie inwestycji uwzględniających roboty budowlane wraz z modernizacją i wyposażeniem oraz współtworzył kompleksowe rozwiązanie obszarowe. Projekt jest końcowym elementem wypełniającym lukę w istniejącej infrastrukturze na obszarze miasta Włodawy, ponieważ kończy rozpoczęte w latach ubiegłych działania. Projekt dotyczył modernizacji obiektów, infrastruktury szkolnej, sportowej i społeczno-edukacyjnej w wszystkich szkołach, dla których powiat włodawski jest organem założycielskim. Dotyczył zatem nie tylko Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego oraz I Liceum Ogólnokształcącego, ale także Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Młodzieżowego Domu Kultury.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC