Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Scalenia w gminie Stary Brus
umowa-scalenie-stary-brus-696x476

Scalenia w gminie Stary Brus

W Starostwie Powiatowym we Włodawie podpisano umowę pomiędzy powiatem a Wojewódzkim Biurem Geodezji w Lublinie. Dotyczy ona wykonania projektu scalenia gruntów, szacunkowego zestawienia kosztów oraz przygotowania dokumentacji dotyczącej oceny lub raportu na środowisko w obrębie obszaru Nowy Brus, Stary Brus, część wsi Laski Bruskie o łącznej powierzchni 1364 ha.

– Z dobrodziejstwa scaleń korzystają jeszcze stosunkowo nieliczne miejscowości i wsie – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – Dlatego należy się zatem cieszyć, że te kolejne miliony złotych trafiły właśnie tu – do powiatu włodawskiego, a tym razem konkretnie do gminy Stary Brus.

Nabór wniosków o pomoc PROW przewidywany jest w sierpniu br., natomiast realizacja scaleń do grudnia 2020 r., a zagospodarowań poscaleniowych do grudnia roku następnego.

Zdaniem władz powiatu prawdopodobieństwo realizacji tego projektu jest bardzo duże, bo pieniądze na to są zabezpieczone. Tylko na zagospodarowanie poscaleniowe ten obiekt scaleniowy ma szansę otrzymać przeszło 6 mln zł.

– Podpisaniem tej umowy rozpoczynamy długi i bardzo trudny proces postępowania scaleniowego – mówi Adam Panasiuk, wicestarosta włodawski, odpowiedzialny za realizację programu scaleń w powiecie. – Chcemy podzielić wspólnotę gruntową, poprawić strukturę działek rolnych i leśnych, zapewnić dojazd drogami publicznymi do wszystkich gruntów. A na koniec chcielibyśmy poprawić stan techniczny infrastruktury drogowej i melioracji.

Porozumienie w imieniu WBG w Lublinie podpisał jego dyrektor Tomasz Prządka, zaś w imieniu powiatu – starosta A. Romańczuk. Wartość prac objętych porozumieniem to 136 tys. zł. W całości środki te pochodzą z zewnątrz (UE plus budżet państwa).

źródło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

23 odwiedzających teraz
2 gości, 21 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 01:47 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC