Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Samozwańczy delegaci?
mpgk

Samozwańczy delegaci?

Delegacja pracowników włodawskiego MPGK interweniowała u burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego w obronie zagrożonego odwołaniem prezesa spółki Krzysztofa Kota – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Mieli wręczyć włodarzowi miasta petycję w tej sprawie. Tyle że część załogi MPGK oburza się, że nikogo do tego nie upoważniała.

Według naszych ustaleń, w ubiegłą środę do burmistrza Włodawy udała się kilkuosobowa grupa pracowników MPGK. Mieli przekonywać go o zaletach i najwyższym profesjonalizmie prezesa spółki Krzysztofa Kota, który ich zdaniem nadal powinien kierować spółką. Mieli też wręczyć petycję w tej sprawie podpisaną: „pracownicy”.
Wieść o wizycie komunalników u burmistrza i złożeniu petycji w imieniu pracowników szybko rozeszła się wśród załogi MPGK, wywołując wielki ferment. Załoga podzieliła się na tych, którzy są za prezesem, i tych, którzy są przeciwko. Ci drudzy zwłaszcza krytykowali formę petycji, która zdaje się jednoznacznie komunikować, że wszyscy bronią K. Kota. – Jak zobaczyłem tę petycję, to się wściekłam – mówi pani Krystyna ze spółki. – Co innego, kiedy pojedyncze osoby wstawiają się za prezesem, bo każdy ma do tego prawo, ale co innego, kiedy pismo podpisuje się „pracownicy”, sugerując, że wszyscy murem stoimy za prezesem. Jakim prawem to złożyli? Kogo reprezentują? Dlaczego nie ma imiennych podpisów?
Burmistrz Wiesław Muszyński nie chce komentować sprawy. Potwierdził nam jednak, że wizyta kilku osób z MPGK miała miejsce. O czym rozmawiano i czy faktycznie otrzymał taką petycję, nie chciał jednak zdradzać. Podobnie uchylił się od odpowiedzi co do przyszłości, jaką widzi dla obecnego prezesa miejskiej spółki.

 

 WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

 
Sprawa K. Kota ma związek ze zbliżającym się skwitowaniem obecnego zarządu spółki MPGK w związku z upływem jego kadencji. Na koniec marca planowane jest posiedzenie rady nadzorczej, a na kwiecień-maj walne zgromadzenie (faktycznie tę funkcję pełni burmistrz miasta, będącego właścicielem spółki), które zdecyduje o składzie zarządu spółki.

 

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

20 odwiedzających teraz
6 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 12:16 am UTC
Ten miesiąc: 211 o godz. 10-19-2018 10:37 am UTC
Ten rok: 276 o godz. 07-06-2018 03:36 pm UTC