Home / Ryczałtem za śmieci nad Białym
jezioro-biale

Ryczałtem za śmieci nad Białym

Po kilku latach zamieszania ze śmieciami nad jeziorami Białe i Glinki gmina Włodawa wraca do starego systemu rocznych opłat za wywóz nieczystości. Ale opłatę wprowadza z górnej półki: 125 zł.

Przez ostatnie trzy lata śmieci nad Jeziorem Białym odbierało włodawskie MPGK. W praktyce było wielkie zamieszanie. Większość właścicieli domków nie podpisała umów ze spółką, bo ta o to nie bardzo zabiegała. Śmieci najczęściej więc wywożono do kontenerów, przy których dyżurujący pracownicy spółki pobierali opłatę. Kiedy pracowników nie było, ludzie i tak podrzucali tam śmieci. Podobnie działo się przed sezonem i po sezonie, kiedy już nie było kontenerów. Sterty odpadów często leżały tak tygodniami, bo ani włodawski MPGK, ani gmina nie poczuwały się do ich usunięcia. W tym roku władze gminy zdecydowały się na powrót do starego systemu ryczałtowej odpłatności za wywóz śmieci.

- Właściciele domków letniskowych muszą mieć możliwość wyrzucania śmieci siedem dni w tygodniu o każdej porze dnia i nocy – mówi wójt gminy Włodawa Tadeusz Sawicki. – Włodawskie MPGK wycofuje się z Okuninki, a jego zadanie przejmie Gminny Zakład Komunalny, z którym właściciele domków letniskowych będą musieli zawrzeć umowy. Wzory tych umów są już gotowe i zostaną im przesłane lada dzień. Wystarczy je podpisać i przynieść do gminy lub zostawić w punkcie obsługi turystycznej w Okunince.

Powrót do starego systemu wydaje się dobry, tylko opłata wydaje się wygórowana. 125 złotych od domu, który wykorzystywany jest sporadycznie i co najwyżej przez trzy miesiące w roku.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 11:10 pm UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC