Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Rusiński na wójta gminy Włodawy?
gmina

Rusiński na wójta gminy Włodawy?

Radny powiatowy i członek zarządu powiatu Andrzej Rusiński uczestniczył w sesji Rady Gminy Włodawa. Był jednym z najaktywniejszych dyskutantów. Najwięcej mówił o straconej przez gminę szansie na scalenia gruntów, czym – według wielu – rozpoczął starania o fotel wójta gminy Włodawa.

Ubiegłotygodniowe posiedzenie Rady Gminy Włodawa odbyło się w Orchówku. Oprócz radnych gminnych i nielicznych mieszkańców w obradach udział wziął Andrzej Rusiński, radny powiatowy i członek zarządu powiatu. Rusiński był jednym z najaktywniejszych uczestników spotkania. Nie dziwi więc, że wielu upatruje w nim głównego konkurenta na stanowisko wójta Włodawy. Tym bardziej, że do wyborów samorządowych pozostało już tylko pięć miesięcy. Sam Rusiński na razie nie zdradza swoich planów, ale - mając w pamięci jego ostatnie działania, w tym udział w pikietach i blokadach dróg przeciwko obostrzeniom nałożonym w związku z wykryciem w powiecie afrykańskiego pomoru świń – możemy być pewni, że jego ambicje sięgają dość daleko.
Na początku sesji Rusiński opowiedział o planach Zarządu Dróg Powiatowych, które obejmują remonty dróg gruntowych Konstantyn – Stawki, Suszno – Szuminka, Korolówka Kolonia – Adampol, Korolówka – Różanka oraz Wołczyny – Sobibór Stacja. – W ubiegłym roku złożyłem wniosek do budżetu powiatu o ujęcie remontów dróg gruntowych na terenie gminy Włodawa – mówił radny. – Mam nadzieję, że tymi skromnymi środkami, którymi dysponuje powiat, uda się w maksymalny sposób ułatwić mieszkańcom dojazd do pól i domostw. Zwrócił też uwagę na to, żeby gmina przygotowała środki na przebudowę infrastruktury kablowej w Orchówku (przy drodze powiatowej do cmentarza), ponieważ jest szansa, że na początku wakacji będzie można podpisać umowę i wybudować tam chodnik.

WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
2 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 02:54 am UTC
Ten miesiąc: 22 o godz. 10-01-2022 07:53 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC