Home / Rozstrzygnięty powiatowy finał konkursu BRD
BRDDSCN6731

Rozstrzygnięty powiatowy finał konkursu BRD

Dzisiaj odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. Nad prawidłowością ich przebiegu czuwali włodawscy policjanci.

 

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu włodawskiego. Do udziału zgłosiło się 7 drużyn ze szkół podstawowych oraz 4 drużyny z gimnazjów. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, po czym rywalizacja przeniosła się do miasteczka ruchu drogowego, a następnie na tor przeszkód na hali sportowej. Ponadto młodzież musiała się wykazać wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zarówno uliczki miasteczka rowerowego jak i tor przeszkód należało pokonać na rowerze. Sędzią głównym turnieju był Pan Jan Niścioruk, a gospodarzem Dyrektor SP Nr 3 Pan Janusz Korneluk. Obaj Panowie swoją wiedzą i doświadczeniem w organizacji Turnieju BRD służą już od wielu lat.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. To już kolejne edycje tych zmagań, które za każdym razem dostarczają wiele pozytywnych emocji. Nad prawidłowością ich przebiegu czuwali włodawscy policjanci.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, a w kategorii szkół gimnazjalnych Gimnazjum nr 2 we Włodawie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Zwycięzcy zarówno w konkurencjach drużynowych jak i indywidualnych otrzymali nagrody oraz puchary, które wręczyli Komendant Powiatowy Policji we Włodawie podinsp. Wiesław Kuszpa oraz burmistrz i starosta ziemi włodawskiej.

Konkurs ten ma charakter etapowy. Dzisiejsi laureaci reprezentować będą nasz powiat w Finale wojewódzkim, który dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się 19 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie, natomiast dla szkół gimnazjalnych 12 maja 2012 r. w Czemiernikach.

Przy organizacji dzisiejszego konkursu udział wzięli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Placówki Straży Granicznej z Włodawy. Profesjonalnym prowadzeniem całej imprezy zajęli się pracownicy Włodawskiego Domu Kultury oraz Szkoły Podstawowej Nr 3.

źródło: KPP WŁODAWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 odwiedzających teraz
2 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 10:26 am UTC
Ten miesiąc: 93 o godz. 07-11-2024 04:48 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC