Home / Na Sygnale / Rozstrzygnięty powiatowy finał konkursu BRD
DSC_0185

Rozstrzygnięty powiatowy finał konkursu BRD

Na terenie SP nr 3 we Włodawie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. Nad prawidłowością ich przebiegu czuwali włodawscy policjanci.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu włodawskiego. Do udziału w konkursie zgłosiły się cztery drużyny ze szkół podstawowych oraz cztery drużyny z gimnazjów. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, po czym rywalizacja przeniosła się do miasteczka ruchu drogowego, a następnie na tor przeszkód na hali sportowej. Ponadto młodzież musiała się wykazać wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zarówno uliczki miasteczka rowerowego jak i tor przeszkód należało pokonać na rowerze. Sędzią głównym turnieju był Pan Jan Niścioruk, a gospodarzem Dyrektor SP nr 3 Pan Janusz Korneluk. Obaj Panowie swoją wiedzą i doświadczeniem w organizacji Turnieju BRD służą już od wielu lat.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. To już kolejne edycje tych zmagań, które za każdym razem dostarczają wiele pozytywnych emocji. Nad prawidłowością ich przebiegu czuwali włodawscy policjanci.

DSC_0100 DSC_0113

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, a w kategorii szkół gimnazjalnych Gimnazjum nr 1 we Włodawie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Zwycięzcy zarówno w konkurencjach drużynowych jak i indywidualnych otrzymali dyplomy, puchary oraz cenne nagrody, które wręczyli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie podinsp. Roman Juszczyński, Burmistrz Włodawy Pan Jerzy Wrzesień, Dyrektor SP nr 3 Pan Janusz Korneluk, przedstawiciel Starostwa Powiatowego we Włodawie Pan Leszek Popik i Sekretarz Gminy Włodawa Pan Andrzej Kratiuk. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Starostę Włodawskiego, Wójta Gminy Włodawa, Dyrektora WORD w Chełmie i Burmistrza Włodawy.

Konkurs ten ma charakter etapowy. Dzisiejsi laureaci reprezentować będą nasz powiat w Finale wojewódzkim, który dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się w Łęcznej, natomiast dla szkół gimnazjalnych w Suchowoli pow. Zamojski.

Przy organizacji dzisiejszego konkursu udział wzięli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej we Włodawie. Serdecznie dziękujemy za ofiarowaną pomoc.

źródło: KPP

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
1 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 08:31 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC