Home / Na Sygnale / Rozbita grupa uczestnicząca w obrocie 10 kg narkotyków/Film/mp3
trawa

Rozbita grupa uczestnicząca w obrocie 10 kg narkotyków/Film/mp3

Kryminalni z KWP w Lublinie rozbili grupę zajmującą się przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Jak ustalili śledczy, mężczyźni brali udział w obrocie około 10 kilogramów narkotyków. Policjanci zatrzymali łącznie 24 osoby w wieku 21-34 lat. Wobec 13 z nich sąd zastosował tymczasowy areszt. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Za uczestniczenie w obrocie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

We wtorek rano kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie weszli do kilku mieszkań na terenie Lublina. Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 28 do 31 lat. U jednego z nich policjanci ujawnili 75 gram marihuany. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Tydzień temu policjanci z Krakowa na podstawie materiałów uzyskanych przez lubelskich kryminalnych, zatrzymali 34-latka, który był jednym z członków grupy. Mężczyzna ten stawiał się na dozór w jednym z krakowskich komisariatów. Został zatrzymany w czasie jednej z takich wizyt. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna przyszedł na komisariat mając przy sobie 100 gram marihuany. W tym przypadku sąd również zastosował tymczasowy areszt.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Od czasu pierwszych zatrzymań do których doszło na początku stycznia br. policjanci zatrzymali łącznie 24 osoby wieku od 21 do 34-lat.

                      Zobacz Film

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie, blisko kilogram marihuany i ustalili, że grupa brała udział w przemycie i obrocie około 10 kilogramów marihuany i amfetaminy. Wobec 13 z zatrzymanych mężczyzn sąd zastosował tymczasowe areszty.

Śledczy zabezpieczyli łącznie 155 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.
 Zatrzymani mężczyźni pełnili różne role. Część z nich odpowie za wewnątrzwspólnotowy przewóz środków oraz posiadanie i obrót znacznej ilości narkotyków.
 
AF  żródło: KWP

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

16 odwiedzających teraz
2 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 31 o godz. 08:10 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC