Home / Aktualności / Rozbita grupa przemytników/Film/
gunn

Rozbita grupa przemytników/Film/

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się przemytem papierosów i alkoholu na dużą skalę. Do policyjnego aresztu trafiło 17 osób. W działaniach nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu uczestniczyli lubelscy antyterroryści oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. W trakcie przeszukań zostały zabezpieczone trzy sztuki broni wraz z amunicją, blisko 7,7 tys. paczek nielegalnych papierosów i 63 litry alkoholu pochodzącego z przemytu. Dwie osoby odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, sześć kolejnych za udział w grupie, a pozostali za przestępstwa karno-skarbowe.


Na trop zorganizowanej grupy przestępczej trafili policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. W działaniach nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu, brali udział również funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej oraz Straży Granicznej. Do pierwszych zatrzymań doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na przejściu granicznym w Hrebennem. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy próbowali przemycić do Polski nielegalne papierosy. Wśród nich byli dwaj bracia w wieku 33-lat z Zamościa. W tym samym czasie kryminalni wspólnie z antyterrorystami rozpoczęli przeszukiwania należących do nich mieszkań. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili dwa rewolwery, pistolet, kilkanaście sztuk amunicji oraz ukryte pieniądze w kwocie 20 tys. złotych.

Nie były to jednak jedyne przeszukania. Policjanci na terenie naszego województwa sprawdzili łącznie 30 pomieszczeń, gdzie ujawnili prawie 7,7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 63 litry nielegalnego alkoholu.

                                                            

Do sprawy zostało zatrzymanych 17 osób w wieku od 27 do 53 lat. Wczoraj prokuratorzy wobec 13 osób zastosowali dozory policyjne, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Dziś przed oblicze sądu trafią dwaj bracia, którym śledczy zarzucają kierowanie grupą przestępczą oraz posiadanie broni palnej bez uprawnienia. Wobec nich prokuratur wystąpił z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego. Dwaj kolejni zatrzymali zostaną doprowadzeni do prokuratury.

Funkcjonariusze ustalili, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej przemycili i wprowadzili do dalszej dystrybucji ponad 82 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Sama wartość uszczuplenia na szkodę skarbu państwa wyniosła około 1,5 mln złotych. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze oraz samochody o łącznej wartości ponad 50 tys. złotych. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a za jej kierowanie do lat 8.
 
 KWP
J.W.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

18 odwiedzających teraz
0 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC