Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy
68-68573_m

Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniących się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz praniem brudnych pieniędzy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

W środę po południu około 50-ciu policjantów z kilku wydziałów i jednostek KWP w Lublinie oraz f-szy Straży Granicznej weszli jednocześnie do kilku agencji towarzyskich na terenie Lublina, Chełma i Zamościa. Podczas policyjnej operacji policjanci zatrzymali pięć osób trudniących się czerpaniem korzyści z nierządu oraz praniem brudnych pieniędzy. Zabezpieczono także ponad 100 gram narkotyków, 30 tys. zł w gotówce, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne i sprzęt komputerowy.

FILM

 Wszyscy zatrzymani w wieku od 29 do 36 lat są mieszkańcami Lublina. Dwie osoby zostały zatrzymane na ulicy, a pozostałe w miejscach zamieszkania.

 Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Z ustaleń śledztwa wynika, że zatrzymane osoby organizowały i ułatwiały określonym osobom uprawianie prostytucji w zamian za podział w zyskach. Członkowie grupy umieszczali ogłoszenia w lokalnych mediach, udostępniali konkretne lokale i organizowali spotkania z prostytutkami. W grupie istniał szczegółowy podział obowiązków.

 Cztery z pięciu zatrzymanych osób były już karane m.in. za kradzieże z włamaniem, posiadanie i handel narkotykami, wyłudzenia, rozboje, bójki i pobicia a także za rozpijanie małoletnich.

 Wczoraj i dzisiaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpania korzyści z nierządu, kierowania zorganizowaną grupa przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy (dwie osoby). Ponadto kolejne dwie osoby z zatrzymanych będzie odpowiadać także za posiadanie narkotyków.

Policjanci wystąpili do prokuratury o zabezpieczenie majątkowe w postaci hipoteki kaucyjnej na nieruchomość o wartości 410 tys. złotych.

 Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.   Jeszcze dziś w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie zapadną decyzje w zakresie stosowania środków zapobiegawczych.

źródło: KWP J.W

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
1 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 42 o godz. 11-02-2021 02:07 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC