Home / Aktualności / Rolnictwo ekologiczne w cenie
ff

Rolnictwo ekologiczne w cenie

Dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego we Włodawie, które udostępniło salę konferencyjną odbyło się coroczne spotkanie rolników ekologicznych powiatu włodawskiego zorganizowane przez firmy EKO-AGRO-EKSPERT oraz Jednostkę Certyfikującą Ekogwarancja.

 

W spotkaniu uczestniczyło około 120 rolników zajmujących się ekologiczną produkcją i nie tylko. Wszyscy nie pomieścili się w sali.
Seminarium podzielono na dwa bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył ogólnych zagadnień związanych z rolnictwem, w którym głos zabrali kierownik ARiMR we Włodawie – Marek Pawłowski, kierownik KRUS we Włodawie – Tadeusz Marcioha, doradca podatkowy i właściciel biura rachunkowego Saldo – Jan Niścioruk oraz przedstawiciele banku BGŻ we Włodawie. Na zakończenie bloku tematycznego swój głos zabrali przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie przedstawiając swoją ofertę edukacyjną.
Drugi blok tematyczny, otwarty przez starostę Wiesława Holaczuka, który w podziękował rolnikom za tak duże zainteresowanie, dotyczył zagadnień związanych z rolnictwem ekologicznym, gdzie możliwości otrzymywania płatności w ramach nowego PROW 2014-2020 oraz wymaganej dokumentacji w gospodarstwach ekologicznych przedstawili pracownicy Jednostki Certyfikującej Ekogwarancja – Grzegorz Nowak i Arkadiusz Grelak. W dalszym ciągu spotkania swoje oferty przedstawiły firmy zajmujące się dystrybucja środków służących do produkcji ekologicznej oraz skupem produktów ekologicznych. Przedstawiając ofertę swoje firmy głos zabrała Magdalena Szczepańska – Mirpol, Joanna Podstawka – Regionalne Centrum Mikroorganizmów w Jastkowie, Stanisław Czop z firmy Martin Bauer, przedstawiciele firmy Symbio i Bio Berry Poland. Nad przebiegiem seminarium czuwał Wiesław Gryglicki właściciel firmy EKO-AGRO-EKSPERT.
- To było bardzo ważne i potrzebne spotkanie – mówił po spotkaniu jeden z rolników. – Rolnictwo ekologiczne to dla nas szansa, ale i przyszłość. Dzięki pomocy unijnej można zdecydowanie przestawić się w gospodarce – z dotychczasowej na bardziej przyjazna środowisku, ale przy okazji i często na bardziej dochodową.

źródło: Starostwo Powiatowe we Włodawie

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
1 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC