Home / Aktualności / RODZINNY RAJD ROWEROWY
rower

RODZINNY RAJD ROWEROWY

Niewiele ponad 30 kilometrów – tyle liczyć będzie Rodzinny Rajd Rowerowy, na który zaprasza starosta włodawski Wiesław Holaczuk. Start rajdu w sobotę, 30 sierpnia 2014 r. o godz. 10:00, zgłoszenie uczestnictwa na rajd od godz. 9:00 przy boisku szkolnym I LO im. T. Kościuszki we Włodawie, skąd również rozpocznie się planowany rajd.

Organizatorami rajdu są: Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Włodawska Grupa Rowerowa. Celem imprezy jest popularyzacja aktywnej formy spędzania wolnego czasu, promocja walorów turystycznych i przyrodniczych ziemi włodawskiej oraz integracja mieszkańców ziemi włodawskiej, zwłaszcza rodzin tu zamieszkujących. W ten sposób Starostwo Powiatowe we Włodawie włącza się w ogólnopolska kampanię „Stawiam na rodzinę”. Trasa rajdu będzie przebiegała przez malowniczą Nadbużańską Ścieżkę Rowerową, Szlakiem Siedmiu Jezior Włodawskich, drogą wewnętrzną Nadleśnictwa Sobibór, Muzeum Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze, następnie fragmentem ścieżki rowerowej na trasie Okuninka – Wola Uhruska, obrzeżem Rezerwatu Żółwiowe Błota przez miejscowość Żłobek Mały, Tarasiuki oraz zakończy się w Okunince na ośrodku wypoczynkowym starostwa, gdzie zaplanowany jest piknik rodzinny z ogniskiem.

Warunkiem udziału w rajdzie jest zgłoszenie uczestnictwa na specjalnym formularzu, którą można pobrać ze strony polesie24.plinformacja.wlodawa.pl. Formularz można złożyć wcześniej w Centrum Promocji Polesia Zachodniego na ul. Kościelnej 7. Istnieje również możliwość zgłoszenia uczestnictwa przed samym startem. W przypadku nieletnich uczestników bez opieki jest wymagana pisemna zgoda rodziców, formularz taki dołączony jest do karty uczestnictwa. Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne.

źróf

About TV Włodawa

20 odwiedzających teraz
0 gości, 20 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC