Home / Aktualności / Remontów nie widać
DLOBI

Remontów nie widać

Stan nawierzchni wielu ulic we Włodawie – delikatnie rzecz ujmując – pozostawia wiele do życzenia. Na Granicznej, Garnizonowej, Chełmskiej, czy Mickiewicza śmiało można urządzać zawody terenówek, szczególnie po większych opadach deszczu. Sytuację ma poprawić Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, które w ciągu dwóch tygodni ma załatać największe ubytki w mieście. Całkowicie nowa nawierzchnia pojawi się za to na Szkolnej, Spokojnej i Jasnej.

Dziury, przełomy i wyrwy, które po deszczu zmieniają się w zabójcze dla samochodów pułapki, to na ulicy Granicznej we Włodawie standard. Nawierzchnia tej drogi, od wielu lat rozbijana przez ciężarówki, bardziej przypomina toroffroadowy, niż asfaltową ulicę. Nic więc dziwnego, że jej mieszkańcy od lat domagają się generalnego remontu nawierzchni. Ich nadzieje, niestety, nie zostaną spełnione także i w tym roku, bo na ulicy Granicznej zostaną załatane jedynie największe ubytki. Na remont generalny z pewnością nie ma co liczyć, ponieważ miejskie władze nie mają na to wystarczających środków. Są za to pieniądze na kompleksową naprawę trzech innych ważnych ulic Włodawy. – Właśnie finalizujemy kompletowanie dokumentacji do przetargu na przebudowę ulic Spokojnej, Jasnej i Szkolnej – mówi Leszek Wiatrowski z Urzędu Miejskiego we Włodawie. – Cała ul. Jasna będzie miała nowy asfalt. Podobnie Szkolna, zaś ul. Spokojna będzie wyłożona kostka brukową, a wcześniej położona zostanie nowa sieć kanalizacyjna. Na remont tych trzech ulicy mamy w sumie ok. 1,3 mln zł (całość pochodzi z budżetu miasta) i już planujemy ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji, którą chcielibyśmy zakończyć przed nowym rokiem szkolnym. Nieco później zabierzemy się za ul. Chełmską, która obecnie jest tzw. drogą wewnętrzną.

Na niej również pojawi się całkowicie nowa nawierzchnia – wylicza Wiatrowski. – Równolegle do bieżącego utrzymania ulic, którym zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, jeszcze na początku czerwca prowadzone będę remonty dróg gruntowych, a więc np. ulice Szmaragdowa i Diamentowa będą wyrównane, a tam, gdzie środki na to pozwolą, zostanie utwardzona nawierzchnia – dodaje Wiatrowski. W ramach bieżącego utrzymania ulic zbudowane zostaną także długo wyczekiwane przez kierowców wjazdy na parking przy sklepie Pepco przy ul. Ks. Sanguszki. Ulica ta miała zostać wyremontowana w ramach tzw. „schetynówek”, ale w tym roku nie ma na to już najmniejszych szans. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że „załapie się” do przyszłorocznego planu.

W związku z remontami w najbliższym czasie można się spodziewać niewielkich utrudnień w ruchu drogowym m.in. na Żeromskiego, Sanguszki, Partyzantów, Mickiewicza, Garnizonowej, Saperów i Granicznej. Przebudowa Jasnej, Spokojnej i Szkolnej ma ruszyć na początku wakacji.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
4 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC