Home / Aktualności / Rekordowy Bieg Sobiborski?
plakat XIV bieg sobiborski

Rekordowy Bieg Sobiborski?

Wstępne przybliżenie  Nową trasę Sobiborskiego , pierwsze 4,6km asfalt potem 5,4km przez las droga polna i 4,15km asfalt  ostatni km niemalże cały pod górę.

Podczas 14 Biegu Sobiborskiego może paść rekord frekwencji. W poprzednich latach do biegu głównego zgłaszało się około 40 – 50 zawodników. Obecnie lista startowa już zawiera ponad 90 nazwisk, ale kolejni chętni mogą się się zgłaszać nawet w dniu zawodów.

Tegoroczny bieg pod hasłem „Ocalić od zapomnienia, uczyć dla przyszłości”, którego celem jest uczczenie pamięci ofiar byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze, odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 października.

Wśród uczestników będą także dzieci i młodzież szkolna, która będzie rywalizować na krótszym dystansie. Trasa biegu głównego w tym roku liczy 14,5 kilometra. Biegacze wystartują spod Tablicy Pamięci Ofiar Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze, by przez Kolonię Żłobek, Tarasiuki i Orchówek dotrzeć na włodawski rynek. Rywalizacja będzie się odbywać w kategoriach „open” kobiet i mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych na wózkach. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści będą rywalizować na Rynku wokół Czworoboku we Włodawie.

Chociaż formalnie termin nadsyłania zgłoszeń minął, niektóre deklaracje ze szkół jeszcze spływają. Z dotychczas przekazanych informacji wynika, że w biegach szkolnych weźmie udział co najmniej 300 zawodniczek i zawodników. Na liście startowej uczestników biegu głównego są mieszkańcy nie tylko Lubelszczyzny. W tej grupie są m.in. zawodnicy z okolic Bielska Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Dęblina, Kodnia, Kraśnika, Lubartowa, Lublina, Siedlce, Siemiatycz i Świdnika. W sumie organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spodziewają się nawet około 400 uczestników.

Fundatorem nagród dla zwycięzców jest patron honorowy tegorocznych zawodów, wojewoda Jolanta Szołno-Koguc. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły: Informacyjna Agencja Samorządowa, TV Włodawa i Twoje Radio Włodawa.

Do kibicowania zawodnikom zapraszamy w niedzielę od 10.30.

źródło: IAS

About TV Włodawa

20 odwiedzających teraz
2 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC