Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Rejestracja u bukmachera. Czy firmy nie żądają zbyt wielu danych?
0

Rejestracja u bukmachera. Czy firmy nie żądają zbyt wielu danych?

Zasady rejestracji konta u bukmachera. Dlaczego trzeba rejestrować konto u bukmachera. Jakie dane trzeba podać rejestrując się na stronie internetowej bukmachera. Czym jest konto tymczasowe?

Sprawa jest prosta. Ustawa o grach hazardowych wymusza na każdym kliencie firmy bukmacherskiej konieczność zarejestrowania konta na stronie bukmachera. Procedura rejestracji polega na podaniu szeregu informacji o sobie oraz konieczności zweryfikowania ich przez bukmachera.

Jest jeden wyjątek. Ci, którzy chcą zawierać zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych nie muszą zakładać konta na stronie internetowej bukmachera, ani nie muszą robić tego w lokalu bukmacherskim. W punktach naziemnych bukmacher ma jedynie obowiązek sprawdzenia czy gracz ukończył 18 rok życia, bo tylko pełnoletni gracze mogą korzystać z usług firm bukmacherskich. W lokalu bukmacherskim pracownik firmy nie ma prawa zapisywać naszych danych, ani tym bardziej robić zdjęć naszych dokumentów lub prosić o dostarczenie kopii.

Dlaczego bukmacherzy chcą aż tyle danych?

Wspomnieliśmy, że procedura rejestracji i weryfikacji danych jest zapisem ustawowym. Ustawodawca zobligował legalnych bukmacherów do zbierania szeregu informacji o swoich klientach. Ma to na celu nie tylko sprawdzenie czy zakłady bukmacherskie są zawierane przez osoby pełnoletnie, ale zebrane dane mają uniemożliwić grę (lub ułatwić późniejsze wyłapanie) ludziom, którzy mogą próbować używać zakładów bukmacherskich jako formę prania brudnych pieniędzy. Nie da się ukryć, że zakłady bukmacherskie bywają używane przez organizacje przestępcze i szerokie podawanie danych personalnych ma jak najbardziej uniemożliwiać wpływanie na wyniki, a tym samym działanie na szkodę „zwykłych” graczy, którzy obstawiają mecze bez świadomości tego, że mogą być ustawione.

Jak przebiega rejestracja?

Procedura rejestracji nie jest czasochłonna. Jeśli jesteśmy przygotowani i mamy obok siebie dokument tożsamości, to wypełnienie kilkunastu rubryczek w formularzu rejestracyjnym zajmie maksymalnie dziesięć minut. Formularz jest umieszczony w bardzo dobrze widocznym na stronie miejscu. Z reguły tuż obok „przycisku”, który umożliwia logowanie się na stronie. Chcąc zagrać u bukmachera i pamiętając o tym, że zakłady bukmacherskie mogą uzależniać, musimy podać dość wyczerpujące informacje o sobie. To m.in. imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, datę urodzenia, numer konta w banku (którego jesteśmy właścicielem), numer i serię dokumentu tożsamości. Jak już to zrobimy to bukmacher nakaże nam przesłanie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości użytego podczas rejestracji. To na tej podstawie zweryfikuje naszą tożsamość. Mniej więcej po kwadransie od przesłania zdjęć (jeśli bukmacher nie będzie miał żadnych wątpliwości) będziemy mogli w pełni korzystać ze swojego bukmacherskiego konta.

Drugą weryfikację przejdziemy podczas przelania pierwszych pieniędzy na nasze konto bukmacherskie. Wtedy bukmacher na podstawie informacji zawartych w przelewie jeszcze raz sprawdzi naszą tożsamość. Co ważne, przelać pieniądze z wygranych będziemy mogli tylko na konto podane podczas rejestracji. Jeśli z jakiś względów zmieniliśmy rachunek bankowy to zmiana numeru konta możliwa będzie tylko podczas kontaktu z biurem obsługi klienta. Gracz będzie musiał przejść dodatkową weryfikację. 

Konto tymczasowe – też legalne

Część bukmacherów proponuje założenie konta tymczasowego. Podstawowa różnica jest taka, że gracz nie musi przesyłać skanu swoich dokumentów, a liczba informacji, których podania zażąda bukmacher jest ograniczona. Jednak gracz nie może wtedy przelać pieniędzy z wygranych, a zawierać zakłady bukmacherskie może tylko do sumarycznej kwoty nie wyższej niż kilka tysięcy złotych. Dopiero, gdy uzupełnimy brakujące dane możemy w pełni korzystać z konta – w tym wypłacać pieniądze. 

Bezpieczeństwo informacji podanych przy rejestracji

Co z bezpieczeństwem danych? Koncesja przyznawana legalnym bukmacherom zmusza ich do tego, żeby przechowywali w ten sposób informacje o swoich klientach, żeby nikt niepowołany do tego nie mógł do nich dotrzeć. Nasze dane osobowe nie mogą być np. przekazywane innym podmiotom. Nie ma się jednak co oszukiwać. Wycieki się zdarzają i musimy roztropnie powierzać informacje o sobie (np. nie podawać nic więcej poza obowiązkowymi danymi). Tu także musimy pamiętać o tym, żeby nie ufać nielegalnym bukmacherem. Nie dość, że gra u nich jest zagrożona odpowiedzialnością karną, to także nie chronią nas wówczas zapisy ustawy. 

Co w zamian za rejestrację?

Bukmacherzy wiedzą, że podawanie danych osobowych przy rejestracji może spowodować to, że gracze nie będą aż tak skorzy do zakładania konta. W zamian za rejestrację przygotowują dość często niespodzianki np. pieniądze na darmowe zakłady czy innego rodzaju bonusy powitalne. Warto jednak pamiętać, że mają one przede wszystkim zachęcić do wpłacania większej ilości pieniędzy. Niektórzy bukmacherzy na swoich stronach internetowych udostępniają transmisję z wydarzeń sportowych. Dostęp do niektórych z nich jest możliwy już tylko po dokonaniu rejestracji. 

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
1 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:09 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC