Home / Reaktywacja kolei we Włodawie!
Obraz 102

Reaktywacja kolei we Włodawie!

Dnia 4 czerwca na stację kolejową we Włodawie zawitał pociąg z Chełma z ważnymi osobistościami takimi jak : zastępca prezydenta miasta Chełm, marszałek województwa lubelskiego, starosta włodawski i wiele innych ważnych osób. Ta wizyta miała na celu plan reaktywacji po 10 latach zawieszonego połączenia kolejowego między Chełmem a Włodawą.

Trasa ta jest bogata w wiele walorów przyrodniczych i turystycznych. Z okien pociągu można podziwiać : bagno serebryskie, które jest unikatowym rezerwatem przyrody, miejscowości historyczne takie jak Uhrusk i Wola Uhruska, a następnie Sobibór. W tej miejscowości znajduje się muzeum wraz z pomnikiem, upamiętniającym dawny obóz zagłady. W okolicznych wsiach powstały liczne gospodarstwa agroturystyczne. Drugim plusem wznowienia tej linii są względy praktyczne. Do niektórych z tych miejscowości nie docierają autobusy, ani busy prywatne. Mieszkańcy nie mają możliwości dotarcia do pracy, miasta, urzędów, a młodzież do szkół. Połączenie to dało by im taką możliwość.  Żeby ta inwestycja doszła do skutku potrzebne są pieniądze, które samorządy starają się pozyskać z różnych źródeł.  

 

 

         TV Włodawa: K.P. 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

20 odwiedzających teraz
1 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 01:00 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC