Home / Ratowanie kultury we Włodawie
Wlodawa-WDK

Ratowanie kultury we Włodawie

Plan naprawczy Włodawskiego Domu Kultury, przygotowany przez Bogusława Smolika – dyrektora tej placówki, mało kogo zachwycił. Jego obrońcy jednak zauważają, że ubogie działania to efekt mizernego budżetu.

Pięciostronicowy dokument pod nazwą „Plan naprawczy Włodawskiego Domu Kultury” zbyt wiele o propozycjach nie mówi. Pierwsze trzy strony poświęcono historii WDK-u i jego zadaniach. Sporo tu statystyki. Wśród pomysłów na uzdrowienie sytuacji finansowej placówki dyrektor wymienia m.in.: podwyższenie opłat za wynajem sali, sprzętu, usług konferansjerskich i scenograficznych, utworzenie kół zainteresowań, komercyjne wykorzystanie sceny, nagłośnienia i oświetlenia, cykliczną organizację koncertów zespołów młodzieżowych czy organizację Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej wspólnie z parafią pw. św. Ludwika.

Wśród propozycji służących oszczędnościom w budynku WDK-u, dyrektor proponuje montaż automatycznych czujników regulujących dopływ energii cieplnej oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne.

Na zakończenie planu naprawy B. Smolik pisze: – Niewątpliwie za mocną stronę naszych działań uznać należy ogromną determinację pracowników i utożsamianie się z losami placówki, chęć pracy, gotowość do podejmowania wyzwań pomimo trudnej sytuacji finansowej spowodowanej drastycznym obcięciem dotacji. Również siła 60-letniej historii i tradycji placówki, przemawia za kontynuacją działań podjętych przed laty i realizowanych po dzień dzisiejszy.

W dokumencie nie ma ani słowa o tegorocznej edycji Poleskiego Lata z Folklorem.

W WDK-u pracuje 9 osób na całym etacie, jedna na pół etatu i jedna na 1/3 etatu. Dotacja w 2011 r. wyniosła 420 tys. zł, na rok obecny wynosi 295 tys. zł, z czego na same wynagrodzenia w 2012 r. planuje się wydać 283 tys. zł. Plan dochodów na ten rok to 448 tys. zł (w 2011 r. dochody wyniosły 556 tys. zł).

Do „Planu naprawczego” dołączono dwustronicową informację o „Twoim Radiu Włodawa”, które przeżywa równie głęboki regres jak WDK. O sytuacji TRW piszemy w tekście obok.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 odwiedzających teraz
0 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC