Home / Aktualności / Radny ponownie wpadł z przemytem
mandat

Radny ponownie wpadł z przemytem

mandatRadny gminy Włodawa Franciszek Baj ma ponownie kłopoty. Przed kilkoma laty stracił mandat radnego za udział w bójce. Przed ponad miesiącem złapała go Straż Graniczna w Dołhobrodach na przemycie prawie 200 paczek papierosów bez akcyzy. Teraz złapali go pogranicznicy na przejściu w Sławatyczach. Pod błotnikiem w schowku miał 140 paczki papierosów bez akcyzy. Mandatu teraz raczej nie straci. To tylko wykroczenie skarbowe.

Na początku lutego pogranicznicy z Dołhobród zatrzymali tuż po zmierzchu hondę civic. Kierował nią radny gminy Włodawa Franciczek Baj – mieszkaniec Stawek. Funkcjonariusze znaleźli w aucie 194 paczki papierosów pochodzących z przemytu. Wartość kontrabandy SG wyceniała na nieco ponad 2 tys. zł. Radny nie wypierał się, że to są jego papierosy. Twierdził, że kupił na własny użytek. Podobno on i jego rodzina dużo palą.
W miniony wtorek rano sytuacja się powtórzyła. Hondę namierzyli pogranicznicy już na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Radny jechał sam i z niewinną miną próbował „bajerować” funkcjonariuszy. Jednak szybko się okazało, że w specjalnym schowku w błotniku schowanych jest 14 „wagonów” papierosów białoruskich bez akcyzy. Razem znaleziono ponad 140 paczek o łącznej wartości ok. 1,5 tys. zł.
Radnego kiepsko usprawiedliwia fakt, że jego dochody – nawet z dietą – są rzeczywiście bardzo niskie.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU NA STRONIE TUTAJ 

 

źródło: Nowy Tydzień

 

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC