Home / Aktualności / Radni o nowych projektach

Radni o nowych projektach

ratuszMieszkańcy Włodawy, w tym osoby niepełnosprawne, otrzymają za darmo sprzęt komputerowy i dostęp do internetu. Podczas sesji w czwartek 28 lutego Rada Miejska zgodziła się na przystąpienie do projektu, który będzie współfinansowany przez Unię Europejską.

W ramach „Przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu – eIncIusion” ze wsparcia mogą korzystać rodziny, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, osoby niepełnosprawne z ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, a także rodziny zastępcze, domy dziecka i samotni rodzice oraz biblioteki, instytucje kultury i szkoły bądź inne jednostki samorządowe.

Czwartkowa decyzja radnych umożliwia przygotowanie wniosku o przyznanie dofinansowania. Jeśli zostanie on zaakceptowany projekt będzie realizowany od marca tego roku do czerwca 2015. Jego szacunkowa wartość to około 700 tysięcy złotych. Wnioskodawca może otrzymać z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka wsparcie finansowe w wysokości nawet 100 procent kosztów kwalifikowalnych.

Włodawscy radni zgodzili się też na przystąpienie do projektu, umożliwiającego wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów, który chce realizować Publiczne Gimnazjum nr 1. Za pieniądze z Unii Europejskiej placówka zamierza m.in. zorganizować dodatkowe zajęcia dla młodzieży z trudnościami w nauce i uczniami zdolnymi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, zapewnić opiekę psychologiczno-pedagogiczną i doradztwo zawodowe, a także kupić sprzęt do prowadzenia zajęć i pomoce dydaktyczne. Ponadto dzięki unijnemu wsparciu autorzy projektu pod nazwą „Planując przyszłość zdobywam wiedzę i umiejętności”, chcą zorganizować wyjazdy na Targi Edukacyjne i do Ogrodu Botanicznego w Lublinie, a także do Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Techniki. Realizacja tych i wielu innych przedsięwzięć może kosztować około 216 tysięcy złotych, z czego 90 procent kosztów może pochodzić z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Na początku czwartkowej sesji miała miejsce miła uroczystość. Przedstawiciele władz miasta złożyli gratulacje i życzenia oraz wręczyli medale za długoletni pożycie małżeńskie czterem parom. Odebrali je: Celina i Stanisław Kaczmarkowie, którzy przeżyli ze sobą 52 lat oraz Halina i Stanisław Pytko, Barbara i Stanisław Wojniccy oraz Jadwiga i Kazimierz Mutwiccy, którzy mogą się poszczycić tylko o rok krótszym stażem małżeńskim.

Szacownym jubilatom życzymy zdrowia i kolejnych jubileuszy.

(fot. UM we Włodawie) IAS24

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

29 odwiedzających teraz
2 gości, 27 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC