Home / Puchar Polski Wschodniej w BJJ

Puchar Polski Wschodniej w BJJ

WZURiB Eko Różanka Pankration Włodawa z workiem medali

W dniach 3-4 Marca 2012 w Sochaczewie odbył się Otwarty Puchar Polski Wschodniej. w MMA, Brazylijskim Jiu Jitsu i Grapplingu . W zawodach rywalizowało 18 klubów z całej Polski m.in. Warszawy, Opola , Białegostoku i nie zabrakło reprezentantów  Włodawy.

Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 11 medali deklasując przeciwników we wszystkich kategoriach wagowych w formule Brazylijskiego Jiu Jitsu i Grapplingu. Do Pucharu przystąpiło ponad 100 zawodników.

Miejsce na podium wywalczyli Krystian Szewczyk zdobywając złoto w kat do 62kg, Damian Adamiuk – srebro w kat do 73kg, Marcin Bartosik wygrał 7 walk i zdobył dwa złote medale w Grapplingu i Jiu Jitsu w kat do 80kg. W tej samej kategorii startował Arkadiusz Kapitan, który po trzech ciężki pojedynkach zdobył brąz w Jiu Jitsu.
W kat do 87kg Patryk Wilkołazki zdobył srebrny medal w formule Grappling i brązowy medal w formule Jiu Jitsu. W kat do 96kg srebrny medal wywalczył  Mateusz Misior i  brązowy Piotr Drzewiński.

Na zawodach nie zabrakło reprezentanta Włodawy w grupie juniorów. Kamila Lewkowicza ucznia  Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich który wywalczył srebrny medal